Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem felsuma grandis

zdravim lidi mel bych takovej dotaz minuli tyden jsem si koupil od chovatele felsumu grandis (4 tydny ji je ) ale mam tem problem ze mi nezere jedine co si veme tak to je presnidavka ale to ji nestaci co stim mam delat abych do ni neco nacpal poradte prosim

A bojí se?
Zkus jí nechat nějakého toho živého cvrčka v terárku, anebo jí dej asi tak 5-10 cm před tlamu mrtvého cvrčka a vůbec si ji nevšímej nebo odejdi z místnosti, kde je terárko.
Já to takhle musím dělat s jednou mrškou. Musím jí nechat několik cvrčků v terárku a ona si klidně sleze až na zem a sežere ho, jenže to já nesmím být v pokoji. Prostě si z pinzety vzít nechce a nechce. Ta druhá je na tom v pohodě, ta mi vezme z pinzety cokoliv a nebojí se.

Pokud líže přesnídávku, tak je to asi v pohodě. Měsíc staré mládě, pokud je v pořádku, už musí být rozkrmené, mladé felsumy začínají žrát tak 3.-4. den po vylíhnutí a ve věku 1 měsíc už žerou v pohodě. Jiný problém je velikost, je to ještě prtě, což u grandisky ale není takový problém jako u jiných felsum, kde jsou stejně stará mláďata velká třeba 3,5 cm.
Určitě potvrzuji to, co ostatní radili, felsuma před Tebou nebude žrát jako pes, obecně mláďata u grandisek můžou být plašší a časem se "otrkají". Proč nežere cvrčky - napadají mě tři možnosti: 1) žere, ale ne před tebou; 2) terárko je moc velké a ona je tam moc nedohoní, a pokud je nablemtaná přesnídávky, tak se ani moc snažit nebude; 3) těch cvrčků je tam moc, je z nich vystreslá a nechce je. V tom případě pomůže je všechny vyházet, den počkat, a nechat jí tam 2-3 cvrčky nějaké rozumné velikosti (max. do velikosti hlavy mláděte) nebo 4-5 trochu menších. Ona si časem vezme. Nejlepší by bylo jak píše Aurifer - u felsum obecně čím větší terárko, tím více na škodu, tj. mládě by bylo lepší mít v něčem menším, ideální je plastový box s větráním nebo malé terárko. Nechat ji tam asi měsíc nebo klidně i déle a do velkého terárka ji přendat potom. Jak máš to terárko velké?

Je to hodně malá fekzumka teda, ten kdo vám jí prodal je hodně nezodpovědný nemůže být pořádně rozjedená, a dávejte jí zatím třeba vitamíny s kašičkou( to je ovocný jogurt nebo rozmačkané ovoce) a za čas se to zlepší. Vemte jí do ruky a opatlejte jí tlamičku tou kašičkou. A nebo jí dávejte hodně malé červy a nebo crvčky a musíte to zkoušet. Když nebude žrát cvrčky ani červíky tak jí hlavně dávejte tu kašičku.Jak máte velké terárium?

já bych takhle malé mládě do ruky nebrala vůbec. Jsou stresové a ten stres, který se jí tim způsobí je neskutečný. Ono nejlíp se felsumky "rozjíždějí" v malých terárkách- já používám plastikové krabice s vyříznutýma oknama s pletivem, osvětlené UVčkem. je tam akorát rozpůlený bambus a umělá kytka. Každý večer narosit. Chce to hodně světla a dobré je použít UV (ač to Luma nerad Uslyší :-D). Pustit pár hodně malých cvrčků a nechat mládě v klidu. Pokud to je normální životaschpné mládě grandisky, tak ve vhodných podmínkách, když nebude zbytečně stresované se rozjede samo a bude růst před očima.

ja mam dost velke terarko asi 70x50x40 ale v5l sklenici jsem ji mel taky a nic mnio zkusim ji tam dat az prijdu z prce a dam ji tam cerva a par cvrcku a uvidim chovatel co mi ji prodaval rikal ze je rozezrana a ze basti cvrcky max 1 cm mno a na sklenici davam puncochu do ni bambus a trochu lignocelu a celel to hodim do terarka ad tam ma teplicko