Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Písek do terária ?

Mám doma agamy vousaté a v teráriu je pouštní červený písek. Myslel sem že je to pro ně to nejlepší, ale jak sem se tady dočetl spíš je to pro ně nebezpečné, a tak sem se rozhodl že jim tam dám obyčejný písek co se běžně dává třeba na pískoviště.Mám přistup k písku zadarmo co máme na zahradě, ale ten už tam leží asi půl roku a tak by mě zajímalo jestli jim ho můžu dát do terária a jestli je lepší ho převařit nebo hodit do trouby? a jak dlouho bych ho tam eventuelně měl nechat? Předem děkuji za odpovědi.

Ano lucifere, to je on. :-D
Nejprve se jedná o pidi vajíčko v písku. Později se ztratí terachovanec a vznikne podezření, že žovka utekla. Nikdo nemůže přijít na to, kudy.
Tím pádem vzniká vlákno, POMOOOOC ŽOVKA UTEKLA.
Pár dní se hledá a bubák zatím roste.
Po neůspěšném hledání, dojde na očistu terária.
No a tady příběh končí, páč se ztratí i chovatel.

Trochu bych se bál, aby nebyl moc ostrý. Ale hlavně - než té agamě naplníte terárium do potřebné výšky tímhle pískem, tak vás to bude stát strašný prachy. Už se to tady řešilo víckrát - 25 kg pytel písku do dětských pískovišť vás přijde na cca 65-90 Kč (v tuhle chvíli mají např. v Praze v Baumaxu nádhernej kopanej písek asi za 90,-. Jemnej, nepráší, paráda).

to jsem původně chtěla (koupit ten pytel do dětských pískovišt) ale u nás ( jsem ze Svitav) ho nemohu nikde sehnat :-( ve stavebninách písek do pískoviště (ten v tom pytli, praný a nezávadný) nikde nemají... u nás Baumax není, musela bych až do Hradce Králové do Baumaxu...nebo Obi.
Chápu dobře, že je to písek určená po pískoviště.. že je praný a zbavený nečistot?

Nejsem si po pravdě jist, že klasický písek do pískovišť je "praný a nezávadný". Já používám uplně obyč písek do pískovišť, ten podle mě naní ani praný, ani s garancí nezávadnosti, ale to není ani potřeba. Hlavní je, aby to nebyl klasický křemičitý, který je ostrý, víc není potřeba. Proprat ho ve vodě je možné doma, případně pokud by chtěl člověk mít jistotu nějaké rozumné nezávadnosti, tak i "propéct" v té troubě. Píšu jen proto, zda nehledáte zbytečně něco s přísnými kritérii a proto nemůžete sehnat.

No já myslím, že když zajedete do stavebnin a koupíte si tam pytel nebo kýbl písku, tak to bude v pořádku (tedy pokud ho nemají v nějakým bordelu smíchanej se zbytky cementu, ale to uvidíte sama). To, jestli není "ostrý" poznáte, že ho silně promnete mezi prsty - bolí, je ostrý, nebolí, není ostrý.

:-) jednou jsem takto jel na skládku pro písek ..... Koukal jsem jako vejr, na vrátnici povídám, co chci, poslali mne na váhu a pak k hromadě písku. Za chvilku přijel obrovský nakladač a kam že to chci naložit :-D Měl jsem v autě jen 4 takové ty staré červené přepravky na maso a lopatu. Chlapík málem vypadnul smíchy z kabiny. Naplnil jsem bedny, odhadem tak 150 kg, dojel na vrátnici, zase mne poslali na váhu a ať jsme vážili jak jsme vážili, bylo to asi o 100 kg lehčí než při vjezdu :-D Prý, no co mám s váni dělat? Dejte mi pade a jeďte :-D:-D