Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci Green viper!!!

Zdravím.

Chci si pořídit prvního hada okolo i 5tisíc a i náročnějšího na údržbu. ale mám problém. Plazi kteří se mi líbí nejvíce jsou agresivní nebo nedostupní v ČR. Proto bych potřebovala poradit jakého hada nahradit za nějakého green vipera .Nechci žádnou štíhlou žížalku ani bečkatou zelenou krajtu . Mnohokrát děkuji předem za odpověď

piště na email Teddy0@seznam.cz

dík

Jak takhle? Proto tu píšu.CHovatelé co znají desítky či stovky druhů hadů mi jistě poradí nějaký kompromis. Jaký typ je vhodný. Abych hada zvládla,jak jeho charakter,údržbu a i aby se mi líbil i vzhledově.
Prostě nehci korálovku kerá je na každým rohu a vypadá jak černobiločervená reklama na lipo.

V tom je ten problem, ja neznam zadny "typ".. Maximalne druh, poddruh.. Taky nikdo nevi, co sa raci libit Vam a ten pristup se mi proste nelibi.. Osobne jsem zacal tak, ze se mi had proste libil a tak jsem si nastudoval co je treba a sel do toho.. Zadna slozitost. Proste si vyberte a pak zjistujte na co mate a nebo ne.. Nemyslim financne. informaci je na intrenetu mraky a zde na TP samozrejme tez..

Když už teda slovíčkaříte tak jistě víte jak mnoho je druhů a poddruhů.Tudíž nemůžu studovat milion hadů proto sem tady (chtěla sem získat informace jaké jsou druhy a poddruhy hadů kteří jsou vhodní pro začátečníky ale jejich zbarvení je netypické.jestli tu není nějaký chovatel s vlastním chovem....
Mě se ráčí líbit třeba i užovka červená.

Přečtěte si, co jste napsal. Pak se nad sebou zamyslete. Něco si nastudujte, vstřebávejte informace. Za několik měsíců budete díky tomu sám vědět, co opravdu chcete.

Vzhledem k položenému dotazu jsou jakákoli debata nebo jakýkoli postup z vaší strany momentálně zcela liché. Jděte si něco nastudovat a případně se ozvěte za půl roku s konkrétními dotazy k věci až budete vědět, co a proč vlastně chcete.

bahno: Pravda. Čas je v tomhle případě relativní. Je to spíš individuální záležitost. Záleží, jak ten čas kdo využije. Jen bych si dovolil nesouhlasit ohledně toho názvosloví. Anglické názvosloví je v mnohém přesnější než české. Pravda samozřejmě je, že vědecké názvosloví je nejpřesnější a tudíž je vhodné používat to.

Green Viper... Co třeba Crystal Viper?

watch

Hlavně si prosím vás nastudujte potřebné informace a všechno důkladně promyslete. Zvíře je prostě závazek: Budete schopen hadovi po mnoho let poskytnout zázemí? Budete schopen se o hada zodpovědně postarat? Dotaz jste položil poněkud neobratně. Třeba cena by neměla být hlavním ukazatelem. Vyberte si zvíře, které se vám líbí a které zvládnete. Jinak hodně štěstí. Pokud byste časem potřeboval něco konkrétního, zeptejte se tu. Uvidíte, že s přibývajícími vědomostmi získáte nový úhel pohledu.

ako môže niekto iný vedieť čo sa vám páči? pozrite si knihu o hadoch, encyklopédiu zvierat, fotky na internete, ak si budete stopercentne istá, že TOTO je on (podobný pocit ako keď riešite či je toto ideálny partner, ale v niečom podstatnom je to iné :D), zistite si či sa vôbec chová, nároky na prostredie, starostlivosť, kŕmenie, úskalia chovu, prípadne sa vopred poraďte s chovateľmi, ktorí ho chovajú (ak sa tu nechová, tak aj na medzinárodných fórach alebo burzách), ešte raz všetko zvážte, prípadne v ideálnom prípade sa s chovateľom dohodnite na návšteve, aby ste videli naživo ako zvieratá chová on, u importov je to trochu inak
pre mňa je najkrajší had Cerastes cerastes (ale nikdy ho nebudem chovať, pretože jedovaté živočíchy chovať nechcem), ale vám sa vôbec páčiť nemusí, takže ak vám zviera vyberie niekto iný, nikdy vás to neuspokojí

"že TOTO je on (podobný pocit ako keď riešite či je toto ideálny partner, ale v niečom podstatnom je to iné :D), zistite si či sa vôbec chová, nároky na prostredie, starostlivosť, kŕmenie, úskalia chovu, prípadne sa vopred poraďte s chovateľmi, ktorí ho chovajú (ak sa tu nechová, tak aj na medzinárodných fórach alebo burzách), ešte raz všetko zvážte, prípadne v ideálnom prípade sa s chovateľom dohodnite na návšteve, aby ste videli naživo ako zvieratá chová on, u importov je to trochu inak "

- no mě to teda přijde úplně stejný :-D

Dobrý den,
no koukám TP nezklamala, jako vždy nikdo nic. Jenom agresivita, i když po letech možná oprávněná.
No nic napíšu to asi tak,
Podle vašeho dotazu lze usoudit, že jste hady asi nechovala.
Proto bych vám doporučil určitě začít s nějakými škrtiči(užovky, hroznýši,krajty...)
Jedáka si pořidte až po nějaké době.
No co máte za terarium. Počítám s tím, že už nějaké máte, jelikož píšete, že za hada dáte max tak 5000. To znamená, že pokud nemáte terarium tak na toho hada a terarium a vybavení máte 5000kč. No a to se výběr hned z zmenší.
No pokud nevíte jaký druh, tak to je lehká pomoc. Kouknětě tu do různých fotogalerii(užovky. jedáci..), nebo navštivte nějakou burzu,nebo výstavu no a zde si vyberete to co se vám líbí. Po vybrání si nastudujte vše možné o tomto hadovi. Sestavte terarium vyzkoušejte a pak se po něm teprve shánějte.
Chcete zelenou zmiji? Co třeba nějaké zmije rodu ATHERIS,(google), nebo vzhledově by se vám mohl líbit i Carpet jungle python(žluto/černý)

ne nechovala právě proto chci začít s nenánaročným "háďátkem"
ne terarium nemám ale to si pořídím až budu vědět jaký druh hada chci a jak starého a velkého abych si pak necpala krajtu do skleničky. 5000 tisíc myslím vyloženě jen za hada do terarka jsem ohchotná dát samozřejmně tolik aby bylo vyhovující a se vším všudy.

bohužel když sem se prokousala fotogaleriemi jité druhy sem marně hledala že by byly někde prodejné.

holt počkám na nějakou burzu nebo výstavu kde bude někdo i prodávat

Děkuji za tipy některý jsou opravdu krásní

když sem se prokousala fotogaleriemi jité druhy sem marně hledala že by byly někde prodejné

V podstatě se dá říct, že se u nás dá sehnat cokoliv.A to co se u nás sehnat nedá, to nebudeš schopná udržet při životě ani tejden...
Zamysli se nad tím, na co chovatelsky máš, a až podle toho si kup nějaký zvíře.
Dnes jsou sice plazi v kurzu, ale to neznamená, že každej mudla má právo je doma týrat....

"Plazi jsou v kurzu" to zní hrozně:-D
né já ho chci už 10 let ale buď rodina nebo spulubydlící histerčili tak sem si jeho pořizování musela furt odkládat a pak sem cestovala a furt se stěhovala takže až teď:-)
Každopádně máš pravdu já sem dávala dohromady týranou želvu nádhernou dva roky. Chudinku. S nima je to ještě horší. Každej malej fakan totiž přemluví maminku.....

No tak napiš co sis vybrala docela by mně to zajímalo, Určitě ti tady poradí kde co sehnat. Přeci jenom se tady chovatelé znají a jsou z různých koutů republiky a tak můžou ti poradit kde ho sehnat.Případně můžeš sehnat kontakt na nějakého chovatele, který třeba mladé má nebo bude mít. No a nebo se stačí s někým domluvit a chovatel ti to na burzu přiveze.

Neboj přece je tu nezklamu. ale nepočítám že dřív jak v červenci. Jelikož mám ted plno práce a terárko si chci, budu dělat sama takže se to protáhne. Dneska ve dvě sem narazila na užovečky kerý by aj se daly sehnat ,že je má více chovatelů a našla sem konečně pořádnej web kde jse plno inzerátů ČERSTVÝCH na ifauna.

Prostě nehci korálovku kerá je na každým rohu a vypadá jak černobiločervená reklama na lipo.
- zatím to tu sleduju zpovzdálí, ale tohle mi nedalo... Lampropeltis getula californiae = korálovka... ono stačí vzít latinský název, když člověk neumí německy a vrazit ho do českého vyhledavače...
Pantheropis guttatus je užovka červená... a to poslední je překvapivě anglický název pro Pantheropis guttatus, nedávno ještě Elaphe guttata... achjo.
Takže nakonec gutka nebo korálovka, jen zajímavěji zbarvená?

Jo a víš proč? protože si mě tu jen dobírají místo aby házely druhy pro začátečníka. Já prostě nevěřím moc informacím o chování zvířat z internetu. (mám zkušenost s čtením milných informací i ohledně chovu jiných zvířat)

a proto pokud mi tu nějaký chovatel z vlastní zkušenosti neřekne jací ještě hai jsou vhodní zůstanu u užovky.Krajtu nechci ,Chci "menšího" hada který nebude za rok delší jak já:-)

Mohl bych se optat na smysl této debaty? Nevím v čem ti máme poradit, každý had má něco svého( jeden je zelený, druhý je jedovatý, třetí je takový, čtvrtý makový,) je to jenom o tom po čem toužím a zajímá mě a na co si troufnu a mám potřebné zkušenosti a znalosti...

tot vše

Gonyosomu.
A verte, ze to vela ludi celkom zaujima. z takym pristupom aky tu perdvadzate, spravite blbe svetlo nielen na vas, ale na vsetkych chovatelov....
A to, ze kuse tak nieje nic pre vas... Preco? hady niesu na mazleni, na tahanie z terarka a hranie sa z detmi. Ak ho chcete na toto, tak si kupte plysaka. Zvierata su take ake su, ak sa vam to nepaci, tak sa poobzerajte po niecom inom.
Mimo toho, ze vecsina zelenych a hadov su bud pomerne narocne, alebo agresivne, alebo jedovate.

Je lepsi je zimovat, zejmena pokud je clovek chce mnozit. Ale uplne nutny to neni, klid pri zhasnutym svetle staci.
Nerad proto, protoze nejsem presvecen ze je to nejlepsi napad abys ty chovala _JAKYHOKOLIV_ plaza a ke climam mam osobni a pozitivni vztah.

šak a at si kousne když nemá jed

O par prispevku vejs se zrovna z tutoho duvodu branis gonyosomam.

Joooo táááááááák! Děkuju zwysoka a wřele za wyswjetlení! :-D To mě nenapadlo... tak to jo, to hned cejtím líp, že mám doma Meriones unguiculatus a né nějakýho blbýho pískomila, kterýho mají v každým zverimexu! Tak to jo... a vlastně, když to bylo na německých stránkách, tak to je Königsnatter a to zní tak jako nóbl, úplně královsky! Asi jako ten druhý had, co se slečně líbí, ten emerický Corn Snake... :-D

Milá SkaSnake, co bys říkala na Philodryas baroni, krásný, zelený, sice trochu jedovatý, ale prakticky nekousavý a celkem klidný, celkem v pohodě bere myšky. Myslím, že je zvládnutelný i s menšíma nebo téměř žádnýma zkušenostma, jsem ochoten pomoci radou i prakticky (pakliže nejste od Třince :-)). Samozřejmě doporučení se týká jen pokud je vám nad 18 let, přeci jen je jedovatý, i když to není žádná divočina.

Pro krokodýla,

Pokud si ze mě neděláte prdel jako všichni ostatní velice bych vaše poradenství uvítala při výběru kdybych se pro tento druh nakonec rozhodla (jak starého,jaké mládě blabla ,pokud znáte chovatele)

Je mi 24 takže pohoda .Žiju v Praze ale jezdím občas dom na valašsko.(R.p.R.)

Nedělám. O mláďatech vím, teda nevím jestli budou volné na prodej, ale nějaké mají kolegové odchované a další vejce v inkubátoru, takže zřejmě by se to dalo dohodnout.
Co se týká toxicity, tak podceňovat zcela jistě nelze, ale myslím, že žádný smrťák nebyl popsán, většinou je to o nějakých lokálních reakcích, podlitiny, otok, ale... Nicméně jsou opravdu velice klidní a manipuloval jsem i s importovanými jedinci a žádný se nepokoušel kousat, takže to bych viděl jako plus. Rozhodně bych je řadil k těm pro začátek vhodnějším (oproti mambám zcela stoprocentně:-)).
SkaSnake: Praha jde, Rožnov je poněkud více z ruky (od Plzně).

Nevím jestli to je úplně ideální startovat s baronkama(když dotyčná nikdy nezacházela s žádným hadem). Smrták sice popsán nebyl, ale to u mnoho druhů(Thrasops, Aspidelaps nebo Atheris) a rozhodně bych kousnut nechtěl být. Nevím proč pro dotyčnou zrovna musí být jedovatý, když zelených nejedovatých existuje spousta. Ale proti gustu žádný dišputát:-/

Smrták sice popsán nebyl, ale to u mnoho druhů(Thrasops, Aspidelaps nebo Atheris)

Tak zrovna u Atherisek, konkrétně u squamiger popsán byl. Píše to i J.Valenta v knize Jedovatí hadi-cituji "Je popsán případ úmrtí (Lanoie et Branch,1991) s tvorbou masivního otoku, nesrážlivou krví, hematemézou a smrtí 5.den v hemoragickém šoku."

Omlouvám se u squam jo, ale myslel jsem to spíš ve smyslu toho, že je popsán protože je to nejznámější a nejhojněji chovaný had z rodu Atheris(aspon pro mě), když si vezmu třeba Atheris desaixi, tak tam to úmrtí třeba popsané nebude a s tou toxicitou se od squam příliš lišit nebudou a hlavně to neznamená, že na to někdo místní nezkapal.

Shrnul bych to takto, u baronek + zkušený chovatel+dostupná péče by "nemělo" dojít k závažnějšímu průběhu nebo úmrtí, ale obával bych se toho u chovatele, který nemá vůbec žádné zkušenosti a neví jak se v dané situaci zachovat a to je tento případ.

za mě baronky ne(ani žádný jiný jedák do začátku)

Dovolím si nesouhlasit. Měla jsem tu čest s několika desítkama barčáků a řada odchytových jedinců byla kousavá fakt slušně, hlavně ze začátku.

žádný smrťák nebyl popsán

Popsán možná ne, ale když se v Argentině poptáte místních po culebra verde, tak zjistíte, že po nich už mrví jsou. Já bych je pro začátek rozhodně nedoporučovala, ikdyž to jsou za normálních okolností "blbuvzdorní" a poměrně klidní hadi. Ale pokud člověk nemá nakoukané hadí reakce, tak za ten průser to nestojí. tohle je odpitvaná myš po kousnutí baroňákem a je tam docela dobře vidět, že myš byla kouslá jenom 1 zubem a stačilo to...

danio007

Světlem tu otáčíte jen vy.

A můj přístup těžko může jít vidět v písmenkách na chatu .Kdybych nebydlela tak daleko i kokota jako tebe bych pozvala domů a ukázala ti můj přístup k plazům které již mám.

Už sem říkala,že je přirozené, že (nejen) hadi koušou,ale mají různou povahu a blabla.....to přece VY musíte vědět že každej had není stejný.

a poslední větu ste /nebo jiný chytrý a profesionální chovatel moh napsat již jako první odpověď na můj dotaz
a hotovo8-)

Moja mila.

Odkial ste? Da sa povedat, ze z casu na cas si trochu pocestujem, takze mi nerobi problem prist sa pozriet.

A ak sa naucite citat, zistite, ze som nenapisal nic o tom, ako chovate svoje zvierata, ale ze ani sama neviete co chcete a co vam vadi. Gonyosomu nechcete lebo je agresivna, par prispevkov nizsie uz vam to nevadi, ked had nieje jedovaty, tak nech si kusne. Seriete si do ust. Vy to nevidite? Lebo vsetci ostatny ano....
Par druhov tu uz padlo, ale aj tak furt nieco vymyslate. chcete nieco podobne mambe, nevadi vam agresivita. Buch a je tu Gonyosoma, nepatria sice k malym uzovkam, ale stale je to len uzovka, ziaden Bc ani nic podobne. cenu to splnuje a povaha,? Sama pisete, ze kazdy had je iny... Tak o co vam ide?

V urcitych situaciach si priznam aj sam, ze som ko.ot, ale narozdiel od vas, ja aspon viem co chcem;-) A vzhladom nato, ze sme na verejnom fore, pisem tak, aby to mohli citat aj decka.

A opet napisem to co tu uz padlo: Z vasim pristupom radsej chovajte to, co uz doma mate. Pripadne si kupte plysaka.
Vecsina ludi tu, ak moze, tak poradi, ale aspon nejaku predstavu musite mat sama. Toto co ste tu predviedli pomoze ostatnym spravit akurat tak predstavu o vas;-):-)

No nic, kazdy si myslime svoje.

Vela stastia pri hladani/kupe Green viper koralovky.:-)

Docela mě to zajímá. Mám hady ráda a když si zrovna vy pořídíte nádherného jedáka, ale s vašima zkušenostma, nevznikne z toho nic jiného, než týrání zvířete a za pár týdnů inzerát "potřebuji se zbavit hada, ZN: spěchá." Taky nevím, jestli vám někdo vysvětlil, že na chov jedovatého hada musíte mít povolení. Ovšem když tak sleduji, že je problém oddělit užovku od mamby a korálovky, protože neumíte německy, tak si myslím, že i ta Gutka dostane pěknej záhul.