Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci Green viper!!!

Zdravím.

Chci si pořídit prvního hada okolo i 5tisíc a i náročnějšího na údržbu. ale mám problém. Plazi kteří se mi líbí nejvíce jsou agresivní nebo nedostupní v ČR. Proto bych potřebovala poradit jakého hada nahradit za nějakého green vipera .Nechci žádnou štíhlou žížalku ani bečkatou zelenou krajtu . Mnohokrát děkuji předem za odpověď

piště na email Teddy0@seznam.cz

dík

Gonyosomu.
A verte, ze to vela ludi celkom zaujima. z takym pristupom aky tu perdvadzate, spravite blbe svetlo nielen na vas, ale na vsetkych chovatelov....
A to, ze kuse tak nieje nic pre vas... Preco? hady niesu na mazleni, na tahanie z terarka a hranie sa z detmi. Ak ho chcete na toto, tak si kupte plysaka. Zvierata su take ake su, ak sa vam to nepaci, tak sa poobzerajte po niecom inom.
Mimo toho, ze vecsina zelenych a hadov su bud pomerne narocne, alebo agresivne, alebo jedovate.

Je lepsi je zimovat, zejmena pokud je clovek chce mnozit. Ale uplne nutny to neni, klid pri zhasnutym svetle staci.
Nerad proto, protoze nejsem presvecen ze je to nejlepsi napad abys ty chovala _JAKYHOKOLIV_ plaza a ke climam mam osobni a pozitivni vztah.

šak a at si kousne když nemá jed

O par prispevku vejs se zrovna z tutoho duvodu branis gonyosomam.

Joooo táááááááák! Děkuju zwysoka a wřele za wyswjetlení! :-D To mě nenapadlo... tak to jo, to hned cejtím líp, že mám doma Meriones unguiculatus a né nějakýho blbýho pískomila, kterýho mají v každým zverimexu! Tak to jo... a vlastně, když to bylo na německých stránkách, tak to je Königsnatter a to zní tak jako nóbl, úplně královsky! Asi jako ten druhý had, co se slečně líbí, ten emerický Corn Snake... :-D

Milá SkaSnake, co bys říkala na Philodryas baroni, krásný, zelený, sice trochu jedovatý, ale prakticky nekousavý a celkem klidný, celkem v pohodě bere myšky. Myslím, že je zvládnutelný i s menšíma nebo téměř žádnýma zkušenostma, jsem ochoten pomoci radou i prakticky (pakliže nejste od Třince :-)). Samozřejmě doporučení se týká jen pokud je vám nad 18 let, přeci jen je jedovatý, i když to není žádná divočina.

Pro krokodýla,

Pokud si ze mě neděláte prdel jako všichni ostatní velice bych vaše poradenství uvítala při výběru kdybych se pro tento druh nakonec rozhodla (jak starého,jaké mládě blabla ,pokud znáte chovatele)

Je mi 24 takže pohoda .Žiju v Praze ale jezdím občas dom na valašsko.(R.p.R.)

Nedělám. O mláďatech vím, teda nevím jestli budou volné na prodej, ale nějaké mají kolegové odchované a další vejce v inkubátoru, takže zřejmě by se to dalo dohodnout.
Co se týká toxicity, tak podceňovat zcela jistě nelze, ale myslím, že žádný smrťák nebyl popsán, většinou je to o nějakých lokálních reakcích, podlitiny, otok, ale... Nicméně jsou opravdu velice klidní a manipuloval jsem i s importovanými jedinci a žádný se nepokoušel kousat, takže to bych viděl jako plus. Rozhodně bych je řadil k těm pro začátek vhodnějším (oproti mambám zcela stoprocentně:-)).
SkaSnake: Praha jde, Rožnov je poněkud více z ruky (od Plzně).

Nevím jestli to je úplně ideální startovat s baronkama(když dotyčná nikdy nezacházela s žádným hadem). Smrták sice popsán nebyl, ale to u mnoho druhů(Thrasops, Aspidelaps nebo Atheris) a rozhodně bych kousnut nechtěl být. Nevím proč pro dotyčnou zrovna musí být jedovatý, když zelených nejedovatých existuje spousta. Ale proti gustu žádný dišputát:-/

Smrták sice popsán nebyl, ale to u mnoho druhů(Thrasops, Aspidelaps nebo Atheris)

Tak zrovna u Atherisek, konkrétně u squamiger popsán byl. Píše to i J.Valenta v knize Jedovatí hadi-cituji "Je popsán případ úmrtí (Lanoie et Branch,1991) s tvorbou masivního otoku, nesrážlivou krví, hematemézou a smrtí 5.den v hemoragickém šoku."

Omlouvám se u squam jo, ale myslel jsem to spíš ve smyslu toho, že je popsán protože je to nejznámější a nejhojněji chovaný had z rodu Atheris(aspon pro mě), když si vezmu třeba Atheris desaixi, tak tam to úmrtí třeba popsané nebude a s tou toxicitou se od squam příliš lišit nebudou a hlavně to neznamená, že na to někdo místní nezkapal.

Shrnul bych to takto, u baronek + zkušený chovatel+dostupná péče by "nemělo" dojít k závažnějšímu průběhu nebo úmrtí, ale obával bych se toho u chovatele, který nemá vůbec žádné zkušenosti a neví jak se v dané situaci zachovat a to je tento případ.

za mě baronky ne(ani žádný jiný jedák do začátku)

Dovolím si nesouhlasit. Měla jsem tu čest s několika desítkama barčáků a řada odchytových jedinců byla kousavá fakt slušně, hlavně ze začátku.

žádný smrťák nebyl popsán

Popsán možná ne, ale když se v Argentině poptáte místních po culebra verde, tak zjistíte, že po nich už mrví jsou. Já bych je pro začátek rozhodně nedoporučovala, ikdyž to jsou za normálních okolností "blbuvzdorní" a poměrně klidní hadi. Ale pokud člověk nemá nakoukané hadí reakce, tak za ten průser to nestojí. tohle je odpitvaná myš po kousnutí baroňákem a je tam docela dobře vidět, že myš byla kouslá jenom 1 zubem a stačilo to...

danio007

Světlem tu otáčíte jen vy.

A můj přístup těžko může jít vidět v písmenkách na chatu .Kdybych nebydlela tak daleko i kokota jako tebe bych pozvala domů a ukázala ti můj přístup k plazům které již mám.

Už sem říkala,že je přirozené, že (nejen) hadi koušou,ale mají různou povahu a blabla.....to přece VY musíte vědět že každej had není stejný.

a poslední větu ste /nebo jiný chytrý a profesionální chovatel moh napsat již jako první odpověď na můj dotaz
a hotovo8-)

Moja mila.

Odkial ste? Da sa povedat, ze z casu na cas si trochu pocestujem, takze mi nerobi problem prist sa pozriet.

A ak sa naucite citat, zistite, ze som nenapisal nic o tom, ako chovate svoje zvierata, ale ze ani sama neviete co chcete a co vam vadi. Gonyosomu nechcete lebo je agresivna, par prispevkov nizsie uz vam to nevadi, ked had nieje jedovaty, tak nech si kusne. Seriete si do ust. Vy to nevidite? Lebo vsetci ostatny ano....
Par druhov tu uz padlo, ale aj tak furt nieco vymyslate. chcete nieco podobne mambe, nevadi vam agresivita. Buch a je tu Gonyosoma, nepatria sice k malym uzovkam, ale stale je to len uzovka, ziaden Bc ani nic podobne. cenu to splnuje a povaha,? Sama pisete, ze kazdy had je iny... Tak o co vam ide?

V urcitych situaciach si priznam aj sam, ze som ko.ot, ale narozdiel od vas, ja aspon viem co chcem;-) A vzhladom nato, ze sme na verejnom fore, pisem tak, aby to mohli citat aj decka.

A opet napisem to co tu uz padlo: Z vasim pristupom radsej chovajte to, co uz doma mate. Pripadne si kupte plysaka.
Vecsina ludi tu, ak moze, tak poradi, ale aspon nejaku predstavu musite mat sama. Toto co ste tu predviedli pomoze ostatnym spravit akurat tak predstavu o vas;-):-)

No nic, kazdy si myslime svoje.

Vela stastia pri hladani/kupe Green viper koralovky.:-)

Docela mě to zajímá. Mám hady ráda a když si zrovna vy pořídíte nádherného jedáka, ale s vašima zkušenostma, nevznikne z toho nic jiného, než týrání zvířete a za pár týdnů inzerát "potřebuji se zbavit hada, ZN: spěchá." Taky nevím, jestli vám někdo vysvětlil, že na chov jedovatého hada musíte mít povolení. Ovšem když tak sleduji, že je problém oddělit užovku od mamby a korálovky, protože neumíte německy, tak si myslím, že i ta Gutka dostane pěknej záhul.