Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohlaví podle teploty inkubace?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, při jaké teplotě se vám líhne jaké pohlaví? Já jsem inkubovala při teplotě 26-30 stupňů s tím, že se v inkubátoru držela teplota zhruba těch 27-28. Líhly se po 65 dnech inkubace. Dnes jsem agamičky prohlížela a všichni to jsou samci, což mě zarazila, myslela jsem, že při této teplotě inkubace to budou spíše samičky. Dvě jsem si chtěla nechat a dát k jejich mámě až vyrostou, takže mě to trochu mrzí. Jaké máte vy zkušenosti? Přiložila jsem pár fotek prdelek prcků.

loading...

U vousatek neni pohlavi zavisle na teplote inkubace, nebo teda - nevsiml jsem si ze by to melo na pomer pohlavi nejaky citelny vliv. Co jsem kdysi nasel nejakou studii tak az pri vylozene krajnich teplotach se to kloni k jednomu pohlavi. 32-33°C a bylo mnohem vic....tusim samcu, ale uz s tim ze byl citelny uhyn zarodku a mladata byla slabsi. O stupen-dva vic a uz to bylo v haji temer vse.

Inkubace 65 dni je dost kratka, priste bych sel s teplotou o trochu niz.

- kolik dni/tydnu je tem mladatum na fotkach?

Mláďata jsou focena včera, dnes jim je měsíc, byly líhnuté 14.2.2013, jedna se vylíhla 13., inkubátor jsem použila na vodní bázi, můžu přiložit ještě fotky ostatních, celkem jsem inkubovala 9 vajíček, všechna se vylíhla. Teď aktuálně má většina od 15 do 18cm. Je tam akorát jeden pomalu rostoucí prckek, který má 10,5cm, ale má asi 1cm ukouslej ocásek a je to docela agresor, větším agamám rve jídlo z tlamičky a přitom je krmím 3x denně.

To se nedivím je to takové tabu jako u správného líhnutí chameleonu pardalis.Je mi líto,omlouvám se ale tuhle metodu určování prozradit nemůžu to by mě kolegové na burze rovnou pohřbily už tak jsem napověděl dost.Jinak jak už jsem psal u měsíc starých prcků se na nějaké kouličky vůbec nedívejte.

Prcky jsem všechny prosvítila a nafotila, jdu se teď podívat jestli tam uvidím nějaké rozdíly a v jaké kvalitě fotky vůbec budou. Upřímně ale nechápu, proč by to mělo být tabu, případně proč by vás měl někdo pohřbívat. Pokud je nějaká spolehlivá metoda určení pohlaví prcků, nechápu proč nezveřejnit. Jedna teraristka to provozuje, tak mi s fotkami snad poradí.

Kdybys jim rači nafotila hlavy, ty hlavo. Podle tvaru a proporcí hlaviček (tam jde hlavně o poměry vzájemných délek různých části hlavičky) se dá celkem přesně odhadnout už u novorozeňat, prakticky u všech druhů agam. Ale chce to mít trochu v oku a hlavně vědět, na co máš koukat. Podle kořene ocásku a tvaru kloaky v tomhle věku neurčíš skoro nic, ty hemipenisy jsou zatím droboučké a to, co považuješ za "kouličky" jsou jenom normální svaly ocasu, které mají i holky.

když budeš fotit ty hlavičky, tak je nafoť rovně ze strany a rovně z vrchu. Rovně to musí být proto, protože pokud je ta hlavička nějak nakloněná, tak to na fotkách hrozně zkresluje. A taky ty fotky udělej pokud možno kvalitní.

jenže podle těchhle fotek ti to těžko někdo určí, na nich je poznat akorát to, že tam jsou mláďata vousatek. Aby na těch fotkách bylo něco vidět, tak prostě musí být kvalitní a nafocené tak, jak jsem psala výš, aspoň jako jsou v tomto vlákně dole. Sice je to kočinčína, ale to neva.

Pokud to líp nafotit nezvládneš, tak holt budeš muset nějakej měsíc počkat, až se jim ty rozdíly zvýrazní.

Tak tabu, jo? No ikdyž možná že jo, páč to by byla hrůza, kdyby najednou každej začátečník poznal pohlaví u agam a oni je museli přestat podvádět, že.

To byla narážka na mě ? tak to teda vyznívá.Prodejci podvádí lidi s určením pohlavý právě stylem kouknu na podvozek a hotovo.Je to tabu už jen z toho principu že by lidi přestaly kupovat neurčené mláďata a kupovaly jen určené samičky,bavím se samozřejmě o agamách barevné formy za x tisíc co by potom všichni dělaly se samcema nevím,jedině je skrmovaly a to by bylo teda pěkně drahé krmení.

Na to podvádění právě narážim. Páč bohužel tady Češi a pak taky třeba Slováci, Poláci atd jsou tim bohužel dost proslulí. Ale nějak nevidím důvod, proč laikovi neříct, podle čeho u prcků pozná pohlaví, aby se pak na burze nenechal ojebat. Je špatná vizitka těch prodejců, že to tak dělají a člověk když to na burze vidí, tak aby se pak styděl, že je taky Čech. Páč třeba v Německu si u dražších zvířat nikdo zákazníka ojebat nedovolí a kdyby, tak mu to pak zákazník omlátí o kebuli.

Podle fotek se to určuje blbě, protože ty zkreslujou a obzvlášť, pokud jsou nekvalitní. Ale pokud člověk má to zvíře v ruce, tak se to dá odhadnout na 95% minimálně, když ví na co koukat. Samci mají už od malých mláďat v zadní části širší hlavu, taky ta partie mezi očima a krkem je o něco delší než u samic. Samičky mají tu hlavu celkově drobnější a mají i špičatější čenich. Při pohledu ze strany samci mají hlavu vyšší a jiný profil nosu, taky je vidět ta delší partie mezi krkem a očima. Není to žádná věda, je to jenom o schopnosti vidět rozdíly a o tom, vědět na co koukat.

Páč třeba v Německu si u dražších zvířat nikdo zákazníka ojebat nedovolí a kdyby, tak mu to pak zákazník omlátí o kebuli.

Právě proto se drahé agamy určují s přesností metody kterou jsem uvedl.

Na to podvádění právě narážim. Páč bohužel tady Češi a pak taky třeba Slováci, Poláci atd jsou tim bohužel dost proslulí. Ale nějak nevidím důvod, proč laikovi neříct, podle čeho u prcků pozná pohlaví, aby se pak na burze nenechal ojebat.

Tak toho jsem byl několikrát svědkem sám na burze tomu se boužel zabránit nedá.Je to jednoduché ale divím se že chovatelka vašeho formátu nechápe následky toho kdyby uměl každý určovat pohlavý např:Agam,Rhacodactylu nebo každý uměl odchovávat pardalise myslím že by to šlo z těma zvířatama pěkně do háje.Proto jsou vždy určená zvířata drahší a nikdo nechce prozradit metody určování.

S tím rozhodně nesouhlasím. Nebo chceš jako říct, že když si od tebe někdo chce koupit 1,1, tak mu klidně prodáš dva samce, protože to nepozná? To nemůžeš myslet vážně.
Když někdo po mě bude chtít 5 samic čehokoliv a já je budu mít, tak mu je prodám. Se samcema to samý. Akorát si třeba u některejch druhů ten kupující za správně určený zvíře připlatí. To je naprosto fér. to co tady naznačuješ ty, to je tak trochu prasárna (přesně podle poučky dva kusy jsou pár...).
Už jen kvůli takovejm vykukům by mělo to pohlaví umět poznat co nejvíc lidí a hlavně začátečníků. Žádný negativní následky to mít nebude.
PS: a nebavíme se tady o pohlavý, ale o pohlaví.

Přestaň se tady rozčilovat a běž si dát ledovou sprchu ty chytrá hlavo a nauč se číst co jsem napsal.

S tím rozhodně nesouhlasím. Nebo chceš jako říct, že když si od tebe někdo chce koupit 1,1, tak mu klidně prodáš dva samce, protože to nepozná? To nemůžeš myslet vážně.

To jsem nikde nepsal tak nepřekrucuj.

Když někdo po mě bude chtít 5 samic čehokoliv a já je budu mít, tak mu je prodám. Se samcema to samý. Akorát si třeba u některejch druhů ten kupující za správně určený zvíře připlatí.

To je přesně to co jsem napsal

Už jen kvůli takovejm vykukům by mělo to pohlaví umět poznat co nejvíc lidí a hlavně začátečníků. Žádný negativní následky to mít nebude.

Tak tím bych si jistý nebyl,dopad by to mělo fatální protože například prozradit jak dělat pardály by znamenalo že by je dělal každý a za chvíly by stály jako jemeňáci.Prozradit jak určit Rhacodactyly nebo vousatky a jiné zvířata by mělo taky dopad třeba tak že by se neprodávaly neurčená mláďata ale jen určené kusy a z cenou někde jinde.Dopad by to mělo asi spíše u drahších zvířat kde si raději koupím 10 neurčených prcků a mám jistotu ve že trefím zdravý pár ,za cenu jednoho určeného páru kdy jsou samice brzo připuštěné a potom mají nekvalitní snůšky a jiné problémy.

protože například prozradit jak dělat pardály by znamenalo že by je dělal každý a za chvíly by stály jako jemeňáci

A on to dneska ještě někdo (kdo se o to opravdu zajímá) neví? A jejich ceny už dolů docela padaj. Ale to je naprosto normální, když je jich čím dál tím víc.

Co na tom nechápu je to malé čecháčkovství a tohle je jeden z jeho průvodních jevů. Chovám a odchovávám zvířata v cenových relacích někde uplně jinde, než je cena i kvalitních barevných vousatek a klidně se o zkušenosti s chovem a určením pohlaví veřejně podělím. A přesto mi to kšefty nekazí.

Ono doufat, že situaci zachrání, že běžní začátečníci-mazlíkáři nebudou umět poznávat pohlaví u daných druhů a tudíž budou kupovat špatně určená zvířata, protože klíč k určení pohlaví je "tajný" je docela krátkozraké. Akorát si ojebáváním zákazníků člověk skazí jméno a potažmo ho kurwí i celému národu. Oni tihle začátečníci vždycky budou, bez ohledu na to, jestli někdo pustí do éteru nebo ne, jak rozeznat holku od kluka. Ale do háje to půjde stejně, protože to tak skončí se všemi masově chovanými druhy.