Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terarko na rychlo

Ahoj

pred tyzdnom mi otec kupil chameleona, (velmi som chcel chovat) .
problem je ze som nemal pripravene terarium, tak sme museli na rychlo nieco vytvorit.
mali sme doma sekretar. (+foto) rozmery 70s-40h-100v . z vrchu sme vyrezali dve diery na vetranie cca 15cm.
z boku terarka niekolko dier (20cca) hrubim vrtakom a zakrili sme ich sietkou na komare co sa dava na okna.
utesnili sme aj dvierka aby cvrcky neutekali (chameleon zere 7 dost velkych cvrckov denne, kazdy s vapnikom. vytaminy 2x tyzdenne).
konare z ovocnych stromov zo zahradky.

osvetlenie ma trochu trapy. vyzaduje to dost financii a tak na rychlo som kupil:
vyhrevna sun glo 25w. teplota pod nou respektive 5cm pod tim konarom (vid foto) je max 29c.predpokladam ze chamik na konary moze mat nieco cez 30c. tam travi vela casu. v noci klesa teplota na 20c. tak mu radsej vyhrevnu nevypinam, robim dobre?
uvb mam reptille UVB 100 25w. docital som sa ze je vhodna.
na dosvietenie obicajna ziarivka 2700k, zda sa mi to slabe. ale ked pozrem priamo do nej alebo do uvb tak mi to dost vadi. zda sa mi to ostre. nemoze to ublizit chameleonovi?

Nejdřív ti měl otec koupit nějakou knížku o chovu chameleonů, pak terárko, pak světla a nakonec chameleona.
Má tam tmu a zimu. Teplota 29 pod zdrojem je dost málo, chce to o dost víc.
Ptát se, jestli mu máš svítit celou noc je už totální masakr. Svítí snad v Jemenu (nebo někde jinde) slunce 24h/denně?
Noční teplota 20° mu vůbec nevadí, narozdíl od celodenního svícení. Což bys ovšem věděl, kdyby sis nejdřív něco přečetl.
Teď si přečti aspoň tohle. Radši třikrát a pak se podle toho zařiď.

Slusna nezodpovednost něco si poridit a nemet pro to nachystane odpovídající bydleni. To me fakt hlava nebere. To je stejny jako když si koupis plato jogurtu, ale nemas lednicku. :-|

Nechci se zastávat Romca, ale Yuro má nějaký přínos tvůj příspěvek?? Mě příjde, že si chceš akorát "kopnout". Cejna vyjádřil svůj názor, ale přihodil užitečný odkaz. Ty akorát kritizuješ a není se co divit, že nováček to radši zabalí, nechá zvíře utrápit v nevyhovujících podmínkách místo aby něco zlepšil. Je to hloupost, mít zvíře a nemít pro něho ubikaci, ale tazatel psal, že zvíře dostal nečekaně a aspoň nějaké plusové body má za to, že se situaci aspoň nějak snaží řešit ...

takze problem len ta teplota a osvetlenie?
presiel som si nejake fora stranky atd... odporucaju vybojku ale na tu momentalne peniaze nemam.
viete mi prosim poradit ( slusne ) aka by bola vhodna vyhrevna ziarovka na terarko ktore opisujem vyssie?
na dosvetlenie si kupim linearnu zarivku 6500k, cital som ze je vhodna.

mimochodom, mam 26r. nebavte sa so mnou prosim, jak z hlupim deckom. snazim sa riesit vzniknutu situaciu. otec to myslel dobre.
keby som chcel riesit kecy o zodpovednosti atd.. nepisem na tera forum.

za vsetky rady vopred dakujem.

O osvetleni a vetrani tu uz toho padlo dost. Ja bych pouze doplnil, ze to UVB v tom latkovem valci je tam v podstate na prd (pokud je to to prostredni). Kryt odstini vetsinu zareni. Kryt odstranit.
A pokud se dodela horni vetrani pres cely strop a dolni aspon pruh a ne jen dirky od vrtaku, tak lamino urcite vydrzi.
Mozna bych jeste trochu pridal vetve aby mel po cem lezt... ;-)

tak mam nowe osvetlenie aj vyhrev
linearnu zarovku a na vyhrev osram 40W. pod bodovkov je teplota cez 35c. chamik uz netravi tolko casu po vyhrevom a nieje uz taky tmavi.

mam ale iny problem. v zmerimexe nemali cvrcky tak som mu jeden den dal cervy. teraz ten maly hajzlik nechce cvrcky. pomoze 1 den hladovky?
a este jedna otazka. rosim mu raz za den ale zda sa mi ze malo pije, len 2-3x vystreli jazyk na tie kvapky, je to OK?

ahoj
tak hladovka pomohla. :)
Rangovi sa dari dobre, je vytalny, zere, malo pije, ale obcas si da aj salat.
dnes som mu objednal vybojku.

ale mam otazku
na tejto foto ma na hlave biele supinky asi
http://tera.poradna.net/file/view/18818-10265533-1 0202115596594565-1695371061944281414-o-jpg
on ich tam ma od kedy som ho dostal, az do dnes. na tele uz nema ale na hlave mu ostali. co stim mam robit?
a pred tyzdnom zvliekol len kusok z chvostu, je to OK?
teplota v terarku od 25-37 vlhkost vzdy okolo 45-55%

je nevysvlékanej. Když jde do svleku, tak mu tu vlhkost trochu zvyš - pokud je terárko dobře větrané, tak se před svlekem může rosit 1x za den dva i u většího zvířete. Tam je ale podmínka to dobré větrání, už jsi vyřízl ten strop?

JInak z toho UV sundej to hadrové "stínítko", chamík tam bude mít víc světla a UV bude plnit lépe svůj účel. A navíc taky dýl vydrží. A salát mu nedávej..krom porce dusičnanů mu nic nedá. Když už, tak rači list pampelišky nebo kousek ovoce.