Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké ještěry

Ahoj všichni, tak si tak přemýšlím, co za další dva druhy ještěrů by se mi líbili do stěny tří terárií, v jednom mám pár Anolisů equestrisů.Do druhého by se mi líbil pár Phelsum madagascariensis a do třetího nevím.Rozměry jsou 85 x 80x50 (v*š*h), jsou vybaveny zářivkami, původně jsem myslela, že jsou vybaveny jen dvě a třetí ne, ale po vyčištění se objevila i ta třetí, přemýšlela jsem o Eublepharis macularis, ty jsem měla, ale zase škoda nevyužít té zářivky.Máte prosím tipy? díky

loading...

Rhacodactylus Ciliatus, Ptychozoon Kuhli, Lygodactylus Williamsi, Gekko Gecko, Takydromus Sexlineatus, Lepidodactylus Lugubris, Anolis Carolinensis, do takového terária se dá dát mnoho zvířat. Ještě mě napadají pralesničky Demdrobates Azureus, a při dobrém rozvržení terária tam můžeš dát třeba i Pogona Vitticeps nebo Crotaphytus Collaris. Ještě počkej co řeknou ostatní ale rozhodně máš co na výběr :)

Rhacodactylus ciliatus, Ptychozoon kuhli, Lygodactylus williamsi .... snad si rozumíme ;-)

Pro ciliaty i kuhliky zbytečně velké. Pro L.williamsi ...... no nevím, tak pro 46 kusů by to asi šlo ... to samé u L.lugubris. T.sexlineatus jsem měl v 60x45x60 v počtu osmi kusů, takže sem alespoň 12. Pro vousatky nevhodné, dle mého názoru, byť je nechovám. C.collaris jsem měl - rozměrově taky není úplně ideál, nicméně u těch jediných si myslím, že při vhodném vybavení terária, by to v pohodě šlo. Azureusky ten prostor určitě nevyužijí.

Nemusíš komentovat úplně všecko, když o tom moc nevíš. Sorry, zní to hnusně, ale je to tak. Neber to jako osobní útok :beer:

Ano já vím že jsem začátečník a že je to moc velké na zmíněné ještěrky. Například, proč nemít velkou chovnou skupinu lygodactylu? Nebo Réza má krásné velké terárium kde jsou třeba zmíněné Azureusky. Psal jsem to jen jako možnou variantu. Jinak samozřejmě beru v potaz váš názor.

Znám:-), ten jsem použila předloni, když jsem prodávala 2 štěňátka do Holandska, řeknu Ti, nikdy jsem nic horšího nezažila-myslím ten gůgl překladač...
Představuju si něco ne extra náročnýho, ale nemusí být úplně jednoduchý, sice s ještěrkama začínám, ale myslím, že dokážu zajistit podmínky, taky ne nic extra drahýho do tisíců, ale nějaký peníze samozřejmě investuju.Já vím, že je to taková odpověd´ jako oblečená-neoblečená....

do terárek těhle rozměrů už se fakt dá dát kde co, záleží na tom, co se Ti líbí nebo na co se cítíš, popř. máš finance..byly by v tom pěkné i třeba nějaké pralesní agamy, stromoví scinkové jako jsou třeba Dasie, menší druhy leguánů rodu Ctenosaura atd. Těch možností je nepřeberně..

Pro jeden pár musíme založit terárium o minimální velikosti alespoň 160 x 100 x 100 centimetrů.

jo, tak v těhle rozměrech se ten pár akorát tak úspěšně zabije...pro většinu lacertidů obecně platí, že menší ubikace je lepší, protože tam pak zvířata nejsou vůči sbě agresivní. Kdežto ve velké ubikaci si vytvoří každé bvlastní teritorium a akorát se zabijou.