Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utek svabu argentinskych

Ahoj lidi. Nechavam si od firmy posilat 100ks svabu a bohuzel par mi jich uteklo a ted se stava, ze obcas nejakeho najdu doma. Problem je, ze jednoho nasla doma i nase sousedka z panelaku (uteklo mi jich tak 9). Dost nerada bych mela nejaky pruser. Jak se jich zbavit? Rozhodne neni pravda, ze za dva,tri dny se najdou mrtvi. Nektery se nasli i po mesici. V pokojove teplote uplne v pohode prezivaji. Co s tim?

Tak přežít, na to jim pokojovka stačí ... Nebudou se množit a o tom ty teploty hlavně jsou ;-) 9 švábů se chytá v bytě těžko, stejně už jich většinu asi máte odchycenou ... Můžete je zkusit nalákat na nějaké krmení, ale důležitá je prevence, nenechat je utéct, což je u dubií s podivem :-D

Mně je jedno, že mi běhaj po bytě, ale vysvětlovat to sousedům, to je horší. No to že utekli, to je taky zajímavá záležitost. Ráno mi agama poslední týden nechce žrát (má cca 35cm asi 4-5 měsíců) a protože by prý měli stále žrát 2x denně, tak jsem ho nechtěla nechat o hladu a tak jsem do plastové krabičky dala 2-3 šváby a prostě odešla .. s tím, že to sežere. No k mému očekávání, švábíci pravděpodobně dokázali vylézt ne jen z krabičky, ale dokonce i z terárka, což si neumím moc dobře vysvětlit, ale jiný útěk možný není. Našla jsem zatím jen tři, kolik jich uteklom netuším, některé mohl skutečně sežrat, nebo utekli opravdu všichni, což je cca těch 9 kousků. To že se nemnoží, tomu se stále snažím věřit, jinak by to byl fakt průser. Sousedka je naštěstí totálně vypatlaná a myslela si, že to je chroust :) nerada bych, kdyby volali deratizéra :D

Pokud je sousedka vypatlana a mysli si ze je to nejaky chroust, tak ji v tom nechte - nereste. ;-) Nam se stal podobny trapas, vyklidil jsem z terarka stary pisek do vanicky a tu dal na balkon, s tim ze ho dalsi den skocim vyhodit. No a byly tam prekvapive minimalne 2 dospele dubie ktere prelezli na balkon k sousedce. A ona ze prej tohle ji priletelo odnekud zvenci jestli nevime co to je - ne, nevime :-) Jinak - skutecne bez obav, v byte se nemnozi a casem uhynou.

4-5 mesicni 35cm agamu skutecne nemusite krmit 2x denne, staci bohate jednou. A aby to nezdrhalo, tak nejlip z ruky. Az jeste trochu povyroste, budete krmit obden nebo v dospelosti klidne jen jednou za 3 dni.

Tak to je taky pěkný příběh :D No my jsme taky dělali, že nevíme, o co jde a že to fakt bude asi chroust :) taky jsme dělali blbý :)
Takže 35cm agama nemusí žrát 2x? Aha, všude jsem četla, že do jednoho roku musí žrát 2x ... tak v tom případě to je příjemná zpráva, protože ráno to před prací nestíhám a agamka přestala spolupracovat, jinak obvykle krmím z ruky, přesně proto, aby mi žádný neutekl :) Tak tedy ode dneška bude dostávat až se vrátím z práce, pokud tedy tvrdíš, že to tak je v pořádku.
Jinak doufám, že zbytek švábů prostě najdu já a ne opět sousedka :)

Mě prozatím nikdy dubie nezdrhly. Ale cvrčci zdrhali prakticky pořád. Co hodinu jsem někde nějakýho chytal. Nakonec jsem našel díru v KOVOVÉM pletivu ve větrání v teráriu kudy utíkali. Tu jsem zadělal a byl klid.
Jenže mezitím přišla taky sousedka, jestli to není náhodou naše. V kelímku od jogurtu měla asi 4 cvrčky. Mno sousedka je mladší ženská se smyslem pro humor, takže to vzala sportovně. Ale ten pocit, že se to stalo byl hroznej. Tak jsem cvrčky zrušil a krmim jen dubiema. Agamy je mají stejně radši. :-)

Cvrčci mi taky zdrhali :) úplně běžně :) ale to jsem šla po zvuku a vždy ho našla popřípadě vždy hopsal v kuchyni :) ale u těch dubie to je na prd, mě zdrhnuli fakt z terárka,nejsem si jistá jak, museli vylézt úplně nahoru, kde mám větrátí tak přes půlku a ty díry jsou velký, ale jak se dostal nahoru a mezitím nespadl a agama ho nesežrala, to je mi záhadou :)
Já jsem dnes k ránu šla na záchod a na jednoho šlápla bosou nohou, to bylo fakt nechutný, nato, že mi nevadí na ně sahat, tak tohle bylo hnusný :D

tak on zdrhne kde co, zvlášť při větším množství zvířat ... Nám na kolejích po pokoji a přilehlých chodbách běhal taky pěkný zvěřinec a průser z toho nikdy nebyl :-D O samostatně žijící a prosperující kolonii Periplanet v terarijní místnosti (naštěstí na fakultě a ne v obytných prostorách) ani nemluvě :-)

záleží na sousedech :D Naši jsou pěkně problémový, hádají se s náma kvůli všemu. Dokonce mě jednou seřvali za to, že jsem špatně vytřela chodbu, přitom to jsem dělala z vlastní vůle a jen proto, že to dlouho nikdo nedělal a já mám ráda pořádek :D Takže kdyby zjistila, že to je šváb a ode mě, tak jsem mrtvá :D a kdyby ho našla na záchodě jako já dnes, tak by dostala infarkt :D No prostě budu doufat, že to brzo zemře. Mám jen samičky a ještě ke všemu subadult, předpokládám, že takové by ani nemohli mít mladý :)

Jediná varianta jak tomu předejít je dobře si zkontrolovat terárko a všechno ucpat. I tak se občas stane, že něco uteče, takže s tím člověk nic neudělá. Ještě je pak možnost zajistit jednotlivé místnosti, aby se např. nedostali z obýváku když už utečou a tím si pojistit, že se k těm sousedům nedostanou.

To teda nevím, jak bych zajistila obývák, to je nemožné. A zajistit terárko, já měla za to, že dubie po stěně nevyleze a jediné, kde jsou díry, jsou díry na větrání nahoře, po stranách jsou sice také, ale je přes ně pletivo, takže leda dát pletivo i nahoru a to si neumím představit, jak tam šváb leze, mám vysoké terárko 60cm. Ovšem pokud agamě už stačí žrát jen odpoledne, tak to je v pohodě, odpoledne krmím pouze z ruky. Takže mně spíš jde o to, aby sousedka nenašla dalšího popř. aby nevlezl nějaký někomu do bytu :) minimálně pět ještě někde běhá :)

Pokud najde sousedka švába, tak zatloukat, zatloukat, zatloukat. Pokud přijde se švábem "Tý jo, To je ale veliký brouk, kde ste to chytla teta , já krmím jen cvrčkama." Pokud donese cvrčka ,tak vy krmíte přece jen moučnýma červama. Hlavně nikdy nesmíte říct slovo "ŠVÁB".

Proč nemožné, utěsnit dveře z obýváku? Jinak šváb po skle neleze, pokud má pvrch z čehokoliv jiného na čem jsou výstupky, dokáže po tom šplhat celkem obstojně. Nevím z čeho máte terárko, jestli ze skla, pak tím stropem určitě neutekli. Pak bych se zaměřil na to, jestli bylo terárko dovřené a zda máte utěsněnou škvíru mezi šoupačkama.

Terárium mám z dřevěných desek a polystyrénu a ještě poprášené pískem, takže po stěnách vylezou krásně, ale strop terárka mám úplně hladký a až na stropě mám větrání, ze kterého by mohli utéct, takže si nedovedu představit, jak po tom hladkém lezou, ale nějak to prostě udělat museli :D

to je ovšem dost nehumánní, poranit zvíře a nechat ho tak...on i ten šváb cítí utrpení, jen mu déle trvá, než s rozbitou hlavou uhyne. Já "rychlostním" švábům taky namačkávám hlavičky, ale jen těm co jdou na okamžitý zkrm u zvířat, která by jinak normálně rychlého švába nechytla. Takže namáčknu a podám - zvíře sebere a sežere. JInak nechávat poraněné šváby nebo jinak zmrzačený hmyz na živu je zbytečné týrání.

Co se týče toho útěku - prostě krmit z ruky a pokud se stane nehoda, tak zatloukat, jak už tu bylo psáno.

..tak byla řeč jen o těch, co jdou na zkrmení..aby v případě útěku nepřebývali někde moc dlouho... Postrádalo by logiku mačkat hlavičku všem... teda alespoň u mě. Jinak hmyz nemá nervová zakončení,takže nic necítí..proto třeba něco požírá kobylku od zadku a hlava si vesele požírá list...protože o tom neví.. takže s "humánností" to nemá nic společného.. To by se mohla rozvést debata o živých myškách (savcích) vs had.. ale to není třeba... Jen sem psal, že je to možnost.. zmačknout hlavičku, šváb je potom pomalejší a když se zmačkne méně a šváb uteče..za pár dni pojde a nepřijdou vyděšení sousedi...

šváb,cvrček,kobylka,saranče je hmyz stejně jako moucha,komár, mravenec a určitě se k ostatním nechováte lépe...

Já bych prostě nemohla mačkat hlavičku švábovy, cvrčkovy trhat křídla, kobylkám nohy a podobné humusy, připadá mi to prostě nechutný, je mi to nepříjemný a je mi docela jedno, jestli hmyz cítí nějakou bolest nebo necítí, prostě mi to připadá nelidské, jediný hmyz, který zabíjím je komár, jinak nezabíjím vůbec nic. Každopádně ale děkuji za radu, zajímavý způsob

s dovolením využiju vlákno pro vlastní dotaz.
Nemá někdo nějaký tip, jak bez chemie co nejvíc eliminovat šváby v místnosti? Rozmohla se mi ve zvířecí místnosti (díky bohu ne doma) dost děsivá trojkombinace periplanety+tartary+rusi no a sem tam nějaký šedák nebo cvrček... 3-[
Problém je v tom, že chemie v podstatě nepřipadá v úvahu, nemám ty zvířata kam odstěhovat. Požerové nástrahy se bojím dávat, mám v polovolném chovu pár králíků, nechci je otrávit.
Někdo nějaké tipy? Nekladu si nemožné cíle jako úplné vyhubení :-D Jen bych jich ráda potkávala o něco méně :-D

u Vietnamců prodávají takové lepové desky na myši. Na obale je vtipně morče :-D . Jsou v tom 2 poměrně velké lepové desky a celé to balení stojí asi 15,-. Když to nastříháš na pásky a dáš na místa, kde se hmyz nejvíc koncentruje (většinou někde u tepla, nebo kde najde vodu popř. nějakou potravu) , tak jich na to nachytáš hafo. Jinak se na to dá pro větší účinnost nalepit i nějaká návnada.

no asi tak mě už zdrhli cvrčci a ty jsou v pohodě jen cvrkaj a pak zdechnou nerozmnoží se, co se týče švábů zdrhli mi tartary a ty jsem ještě po 1/2 nalezl živé , mě se normalně množili v pokojove teplotě, tak věřit tomu že se nebudou množit je najivita. Poté jsem si pořídil švába šedého a to jsou největší mrchy lezou uplně po všem včetně skla a neskutečně rychle se množí, rychle jsem se jich zbavil. Momentálně mám dubie a ty se my normálně množí v pokojové teplotě, bez vytápění takže že se nerozmnoží je nesmys. JInak mě zdrhali mezerou mezi posuvnými skly . Jinak namaž hranu vazelinou a dej ještě do jednoho boxu pro jistotu. Deratizace je hodně náročná věc. Já koupil pastičku na hmyz dřevěná krabka s lepivým povrchem,ale stupačky jdou přes všechny byty o))))