Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov kobylek a sarančat

Je tu někdo, kdo chová kobylky či sarančata a byl by ochoten se podělit o zkušenosti nebo fotky? Případně by sem mohl dát odkaz na nějakou ČESKOU stránku o tomto velmi zajímavém hmyzu.

Sarančata vyžadují poměrně vysoké teploty (30-40 st. s výrazným nočním poklesem)a hodně světla.Pro jejich chov je vhodný postavit insektárium jehož stěny jsou z pletiva, nebo síťky.Potravu tvoří hlavně zelené listy(pampeliška nebo jiný luční rostliny)nebo seno, ovesné vločky, šrot, ovoce.Samice kladou vejce do nádobky s vlhkým substrátem např.rašelinou.Mrkni třeba ZDE: nebo zkus google;-)

Náhodou i u nás máme krásné kobylky a sarančata např. Saga pedo, Psophus stridulus ad. Ale ti jsou u nás chránění! Ale třeba pěkný je i saranče modrokřídlá (Oedipoda caerulescens) a ta chráněná není! Jinak něco o exotech je v knížce "Hmyz:chov a morfologie" od F.Kovaříka. Doporučuju skvělé stránky o našich rovnokřídlích: orthoptera ;-)

Prosím vás mám tady jeden dotaz. Mamka chytila u mě v pokoji kobylku a já jsem ji pak přendal do zavařovací sklenice a dal jsem ji tam něaké listy,klacík,pokapal jsem to vodou a zelí.Na netu jsem se dočetl žedorůstají až 43mm ale ta moje má asi 70mm a furt leze po sklenici nahoru a k víku a pak spadne. Nevíte někdo co stím???

vo veľkom plastovom boxe se chovat dají, ale blbě se jim to pak čistí. Pokud jsou v terárku nebo pletivovce s přístupem z boku, tak se prostě smete bordel (bobky, zbytky potravy a exuvií) ze dna a únik sarančat je minimální nebo nulový. V plastovým boxu s přístupem shora maj tendence vyskákávat ven, takže je potřeba je před čištěním pochytat ( a při tom taky vyskákávají ven :-)) vyndat zařízení a bordel ze dna prostě vysypat. A občas vymejt horkou vodou.

Též jsem dneska chytla v koupelně samičku... Je teda menší, než 70mm, ale taky většinou šplhá k víku.. :) Jinak jak jsem ji večer dala asi na 2 hodiny pod žárovku, byla aktivnější... No a asi hodinu zpátky mi lezl po ruce sameček kobylky.. :D Takže asi tak noo.. :D