Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Úkryty pro Vaše hady

Dobrý den

zajímalo by mně, jaké máte ve svých terárkách úkryty pro hady... Já mám jen vykotlaný pařízek :-D Pokud máte někdo nějaké vlastní výtvory a chtěli by ste se pochlubit, jak je zhotovit, jsem jedno velké ucho - teda spíš oko :-)

Ježísku na křížku ... jen jsem chtěla vidět, co má kdo v terárku, abych se inspirovala a podotkla jsem, že bych ráda změnila úkryt, protože se mi můj nezdá dost dobrý. Nakonec z toho vyleze, že radši nemám dávat hadovi pít, to je fakt žrádlo :-D Nejlepší asi bude se tady na nic neptat ... 8-)

Můj had není v přírodě, ale v teráriu ... takže já mu toho bodyguarda dělám, příroda se s chovem v teráriu přece nedá srovnávat .. copak v přírodě nekdo kontroluje, jestli had žere, nebo jestli náhodou nemá parazity a vybírá nejvodnější napáječku aby jí na sebe had nepřevrátil? ne ... prostě když vidím, že můj úkryt asi není to pravý ořechový, je to samovýroba, tak radši seženu jinej ... a nechtěla jsem tadyk diskutovat o tom, jestli si zadře třísku do zadku nebo ne, ale o tom, kdo má jaký zkušenosti z kupovanýma ukrýtama (třeba jestli se špatně nečistí atd.) nebo kdo si co vyrobil a kdyžtak jak ... To je to tak hrozný? Člověk aby se sem bál napsat ... :-x

To jsem tím chtěla říct, že když můžu zařídit, aby si tu třísku nezadřel, tak to udělám ... a když mi příjde, že hadův dosavadní úkryt není nic moc a chci se poradit o úkrytu jiném, tak aby si člověk připravil pořádné nervy, protože to každý překroutí, otočí a nakonec ze mě udělali blb*čka, co dává do terárka hadovi třísky a u toho mu zametá štětečkem cestu před čumákem, aby se neporanil ... :-|

taky dle toho v přírodě vypadá jejich mortalita, že?

Jejich mortalita tak vypadá díky predaci, o které ses taky zmínil, nikoli díky třískám. Ještě jsem v přírodě nechytil hada, který by měl třísku(a že jich kolem bylo) nebo byl poraněn jinak, než jiným predátorem nebo člověkem, a to už jsem jich pár chytil. Každej chce pro svého hada to nejlepší, to chápu, ale lakovat mu pařízek lakem na hračky, aby si nezadřel třísku už mi připadá dost uhozené. Nezlobte se na mě prosím;-)

Mno, když vezmeš jejich tendence nasoukat se do co nejtěsnějího prostoru, tak ta pravděpodobnost tam je ;-) Což neznamená, že někomu radím - či sám dělám - aby lakoval pařízek, myslím, že stačí přečet rukou jestli tam není něco opravdu špičatého, jinak bych to moc nehrotil.

No ja mam udelatej ukryt z takovyho kamene, ted nevim jak se to jmenuje, dlazdi se tim treba verandy, je to asi tri cm tlusty a docela velky. Taky kdyz jsem to lamal si to delalo co chtelo :-) A ma to i celkem ostry hrany, ne zas tak aby se had pri dokytu poranil, ale stejne jsou ostry. Mam to v terku rok a had se o to nikdy nezranil, stejne tak o nic jinyho. Ale treba vetev jsem prejel smirkovym papirem.

Tady je, lepsi obrazky nemam:

[http://img220.imageshack.us/img220/6877/p1000494ea0 .jpg]

[http://img125.imageshack.us/img125/7241/p1000504rk6 .jpg]

úkryty v teráriu ze zásady nepoužívat z mnoha důvodů příkl. had bude zalezlí a nebude si zvykat na okolní prostředí což znamená větší stres, navíc znám případ kdy reticulaska měla domek a povyjmutí domku z terária nežrala dokud ji nebyl vrácen , jednoduše řečeno had který nemá úkryt si lépew zvykle na okolí i na vás .

není had jako had! u nějakých druhů hadů to nutné není. Dokonce ho někteří hadaři ani nedoporučují z důvodu, že had s úkrytem se cítí bezpečně pouze v úkrytu a had bez ukrytu bere celé terárium jako svůj "ukryt" a tudíš se v celém tera cítí bezpečně. Např. u užovek je úkryt důležitý. U hrozna ho nemám a ani mít nebudu... stačí nějakej vhodnej kout a je vyhráno...