Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Úkryty pro Vaše hady

Dobrý den

zajímalo by mně, jaké máte ve svých terárkách úkryty pro hady... Já mám jen vykotlaný pařízek :-D Pokud máte někdo nějaké vlastní výtvory a chtěli by ste se pochlubit, jak je zhotovit, jsem jedno velké ucho - teda spíš oko :-)

No ja mam udelatej ukryt z takovyho kamene, ted nevim jak se to jmenuje, dlazdi se tim treba verandy, je to asi tri cm tlusty a docela velky. Taky kdyz jsem to lamal si to delalo co chtelo :-) A ma to i celkem ostry hrany, ne zas tak aby se had pri dokytu poranil, ale stejne jsou ostry. Mam to v terku rok a had se o to nikdy nezranil, stejne tak o nic jinyho. Ale treba vetev jsem prejel smirkovym papirem.

Tady je, lepsi obrazky nemam:

[http://img220.imageshack.us/img220/6877/p1000494ea0 .jpg]

[http://img125.imageshack.us/img125/7241/p1000504rk6 .jpg]

úkryty v teráriu ze zásady nepoužívat z mnoha důvodů příkl. had bude zalezlí a nebude si zvykat na okolní prostředí což znamená větší stres, navíc znám případ kdy reticulaska měla domek a povyjmutí domku z terária nežrala dokud ji nebyl vrácen , jednoduše řečeno had který nemá úkryt si lépew zvykle na okolí i na vás .

není had jako had! u nějakých druhů hadů to nutné není. Dokonce ho někteří hadaři ani nedoporučují z důvodu, že had s úkrytem se cítí bezpečně pouze v úkrytu a had bez ukrytu bere celé terárium jako svůj "ukryt" a tudíš se v celém tera cítí bezpečně. Např. u užovek je úkryt důležitý. U hrozna ho nemám a ani mít nebudu... stačí nějakej vhodnej kout a je vyhráno...