Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B.C.I.

Všechny vás zdravím.Jsem tady na poradně nováčkem.Plánuji někdy během jara zakoupit B.C.I. Honduras,nebo Costa Rica.Už několik dnů ležím u netu a u knížek a pořád nejsem tak ůplně spokojený.Zajímalo by mě,kdo z vás tyto hadíky chová,tak třeba nějaká fota.jestli někdo plánujete odchov,tak se třeba předem domluvit,případně nějaké odzkoušené kontakty na nějaké chovatele.Když už jsem se rozhodl pro čistou formu,tak bych nerad třeba někomu naleťel.Pokud máte nějaké zajímavosti k chovu,k chování,tak budu vděčný...

Není imperator jako imperator :-). Já mám costarici a samice je krásně šedá, samec taky ale ne tak kontrastně. Můžeš mít costaricu jak Pepé ( světlejší ) a nebo jako já ( tmavší ). Cena se řídí podle barvy, původu atd.atd. Ale dá se říct že okolo 3000Kč koupíš pár mimin costaric, hondurasy nevím - nemám, nějak mně nezajímají :-). Ale myslím že jsou o něco levnější.

Foto bych dal ale foťák je ve vetšných lovištích a stejně pravé barvičky bych nezachytil.;-):beer:

Tak ta cena je opravdu přívětivá,ale i kdyby to bylo dražší,tak si radši připlatim,než jít do mixu,i když proti nim nic nemám.Ale zdá se mi už skoro zbytečné přispívat k dalšímu mixování:)),když už člověk za skoro stejnou cenu může mít čistou linii,neméně krásnou.Taky je pro mě výhoda že by měli dorůstat jen kolem dvou metrů....Jelikož jsem pořád ještě na hadím začátku,tak nechci z Regiusky a Guttatek rovnou skočit na třímetrového hroznu...

Prozradíš mi odkud je máš???A jak máš velké drobečky???Každopádně děkuji za info....

Tak ty salvadorové i ty veracruz jsou taky fakt nádherný...

No jak to tak sleduju tak okruh se mi spíš rozšiřuje,ještě jsem narazil na Hog island boa(doufam že jsem to napsal dobře)...Ale musím říct že se mi líbí všechny formy akorát netuším podle čeho se rozhodnu,asi si dám pár:beer: a:puff: a budu losovat:-D

Každoropádně v příštích pár týdnech budu vyrábět teraria s OSB,tak jestli bude čím,tak se pak pochlubím.A jestli ne tak najdete v inzerci inzerát na terárka;-)

Jinak všem moc děkuji za příspěvky a kdo by mi chtěl ještě ,,ztížit'' výběr třeba další formou nebo jakkoliv jinak tak budu jen rád.to je příjemné rozhodování....

já normálně nad všema fotkama slintám:-p

Teď jsem na ně viděl na ifauně inzerát Snad 4000kč za pár...na stránkách má pán i fotky,akorát na ně asi dost sopěchá,protože před nedávnem začínal na o dost větší částce....A já jim to chci nejdřív pořádně připravit..

Hogové se mi taky hodně líbí ( i velikostně :-) ). Teď jsou i levní ( kde jsou časi kdy mi bili zabízeni za 6000Kč mimina !!!!!! ) Ale jedna z věcí proč pořád rozmýšlím je jejich težší ,,množitelnost´´. Hold to nejsou chovanci kteří jsou až tak lehce rozmnožitelní - co jsem slyšl od lidí co je mají v chovu, četl atd..

Jsou to mini hadi moc prostoru nepotřebujou.

To ja viem ze su to drobci, ved ani ti moji Salvadori nebudu ziadni obri. Ide skor o to ze mam od polovicky povoleneho len 1 hada a uz teraz ich mam doma 5 :-D Jedine riesenie by bolo drzat pariky spolu v jednom terarku (budem mat 2 terarka 100Dx60Hx50V), len neviem ci by to nekomplikovalo pripadne parenie. Mas parik spolu ci zvlast?

Pepe, velmi pekne kusky. Na mojich fotkach to tak sice nevypada, ale ten moj samec je takmer taky tmavy ako tie tvoje, na fotkach je o dost svetlejsi kvoli blesku. Inac mam obcas dojem ze je kde-tu svetlejsi, inokedy tmavsi. Kamarat mal kedysi svetlu kostariku a ta tiez menila odtiene zo svetlejsej na tmavu, podobne ako to vedia robit HIB. Zrejme teda maju tuto schopnost vo vacsej ci mensej miere vsetky imperatory.

Ve vrhu mláďat je jich většina hodně podobných, když jsem vybíral kostariky já, tak v tom nebyl moc rozdíl, některé byly trochu víc do šeda, některé úplně tmavé. Stejně ale nevíš co ti z toho vyroste, zbarvení a kontrast kresby se ti s věkem dost mění. Ze dvou podobně šedo-černých mláďat mi vyrostla krásně kontrastní samice s křížem na hlavě a tmavší, méně výrazný samec.

Jakob:viděl jsem je jen na fotce a ve větším počtu a tyto jsem dostal kurýrem.Pan chovatel od kterého je mám,byl pro mě důvěryhodný a tudíž jsem nechal výběr na něm.Jinak to mezi mladýma vypadalo na stopro jak píše Honza(malpolon),páč je máme od stejného pána;-).
malpolon:U mě je to obráceně.Výraznějšího mám samce,ale zároveň je i tmavší(a zároveň je i prudérnější:-D).

Podla mna v tom pareni nie su ziadne problemy dvolezity je oddeleny chov a je lepsie mat racej viacej samcov ja mam 2,1 schopny parenia su pri dlske samice 130cm a samci 120cm,ale je lepsie ich nechat poriadne dospiet.Rozdielny je pocet mladat je ich podstatne menej ako u pevninskych,tento pocet sa pohybuje okolo 6-10 mladat.Dost veci o nich je aj tu,ale o tom pareni pisu ze je problemove-kazdy ma svoj názor ram.html

Takže s nim máš dobré zkušenosti?Je hodně vodě odolný?Přečetl jsem všechny vlákna s tímto tématem a každý používá něco jiného,až z toho mám fakt zamotanou hlavu...Přemýšlel jsem nad lakem co se používá na bazény,zeď si navzpomenu na název(někdo ho tu doporučoval),nebo balakryl...Ten lak na bazény stojí skoro 1500kč třílitrové balení a když k tomu připočtu lino na dno,tak se mi to zdá docela dost,tak jsem myslel natřít to Balakrylem plus to lino,nebo tím co ty.Ale mám strach aby to mělo nějakou životnost.To bych si radši připlatil než toho pak litovat...Kolik dáváš vrstev náťeru??

Davam 2 vrstvy, na lamino staci. Jedno terarko uz mam nim natrete skoro 2 roky a druhe asi rok - vlhkost 60-70%, rosim aj steny a drzi. Kamarat dava na OSB 3 vrtsvy a tiez drzi. Dolezite je prelakovat az po kraj, aj kusok hrany. Ked potom este spoj poriadne zasilikonujes tak to nepusti. Lino je najlepsie ist hladat do mensich obchodov a pytat sa na zvysky, tie byvaju lacne.