Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lampropeltis mexicana

Zdravím, má někdo zkušenosti s chovem téhle korálovky? Prosím o veškeré informace o chovu. Děkuji moc :-) Jinak přeju krásný den :puff:
Změna předmětu, původně: Lampropeltis Mexicana (halapremek)

Lze, ten kanibalismus u korálovek, obzvlášť u větších jedinců krmených hlodavci je poměrně přeceňovaná a obecně přebíraná informace. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že v naprosté většině ke kanibalismu došlo pouze u ještě nerozkrmených mláďat nebo při a bezprostředně po krmení zřejmě v důsledku "nepozornosti" hada a jeho "zaslepení" pachem kořisti ulpělé na druhém jedinci. Ve většině petchovů jsem viděl i sám jsem doma míval korálovky v párech nebo triech v jednom teráriu. Odděloval jsem pouze březí samice a ani to ne vždy a nebyl žádný problém. Ale pozornost a hlídání hadů při krmení v jedné nádrži je nasnadě. Mně se osvědčilo krmit korálovky odděleně v plastové krabici, případně jsem je krmil z pinzety mrtvou myší a po uchopení myši korálovkou jsem jednu (nebo dvě v případě tria) přendal mimo terárium.

No tak taky isty by som si tym nebol. Ja chovam vsetky moje hady samostatne, avsak raz som potreboval zhruba na mesiac mat parik mexican spolu. Podotykam, ze dospelych, ktore uz mali spolu niekolko vrhov. No a samec nerozdychal ani ten mesiac. Jedno pekne rano bol zozraty samicou. Nebolo to sposobene ani hladom a ani tesnym krmenim predtym. Jednoducho dostala chut na svojho niekolkorocneho milenca ( asi ju uz neuspokojoval :)) ) Takze by som odporucal byt v tomto opatrny, pretoze vzdy sa to moze stat. Podobne skusenosti ma aj zopar znamych.

Takze by som odporucal byt v tomto opatrny, pretoze vzdy sa to moze stat

Jo, to je fakt, to právě dopředu nedokáže u žádného jedince předpovědět. Může se to stát i při tom připuštění, ale na druhou stranu jsem nabízel "nepovedenou" užovku několika vyhlášeným kanibalům (getula, mexicana, campbellka) a žila tam s nima celkem v pokoji.
Samozřejmě je jistota je mít zvlášť a "riskovat" jen při připouštění, tak jak to je hadům vlastní.

Moje zkusenost je takova, ze s kanibalismem jako takovym jsem se vylozene setkal snad jen u californacek, ktere jsou timto zname..Ostatni pripady ( campbelli, sinaloe, mexicana) slo vzdy pouze o "nedorozumeni" pri krmeni, kdy dva jedinci byli krmeni kazdy v jine nadobce, ale pri vraceni do spolecneho teraria se jeden zakousl do druheho, zrejme zpusobeno tim, ze napedny jedinec byl naparfemovan koristi..
Imho koralovky chovam tak jako vetsinu svych hadu na raseline ci papirovych rucnikach:-):puff: