Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejvhodnější substrát pro gekončíky noční

Zdravím .. řeším menší problém ve volbě nejvhodnějšího substrátu pro gekončíky.Na jedné stránce říkájí že písek zásadně ne .. na druhé si ho zase vychvalují .. na jedné stránce říkají že lignocel na druhé stránce že ne.. také jsem objevil variantu kdy byl smíchán lignocel s pískem .. ale vážne nevím co by bylo nejvhodnější .. především proto že gekončíci substrát požírají .. radší se ujistím a rád si vyslechnu rady těch kteří mají zkušenosti s tím či oným substrátem .. děkuji předem ..

především proto že gekončíci substrát požírají

To bývá způsobeno nedostatkem minerálií nebo nevhodným poměrem minerálií v potravě a rozhodně by to běžně dělat neměli nebo jen v malé míře, kdy to zdraví gekončík bez metabolických problémů zvládne.
Já osobně používal vždy prosátý (propraný) říční písek a řekl bych bez problémů, pouze do kladičky jsem jim dával vyšší vrstvu směsi písek+rašelina (1:1-2).

V podstatě bych napsal to samé co krokodýl. Písek požírají, ale jen v malé míře a to za ůčelem napomáhání trávení. Také je mám už léta na říčním písku a nikdy sem neměl problém. Naopak o lignocelu se tvrdí opak a vzhledem k tomu, že to tvrdí lidé které znám, tak věřím, že lignocel opravdu EE.