Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhampholeon brevicaudatus (mini chameleon )- chov

Chtěl bych se zeptat na pár věcí :
stačilo by skupince 1.1 terárium 30x30x50 cm d x š x v
dá se koupit pár a pak přikupovat další jedince ?
dá sekrmit jen nymfami b.dubia ?
nebo jen octomilkami ?
vitamíny raboran h + rozdrcené vaječné skořápky ?
na dno lignocel ?
staačí 1-3 za den rosit ?
Změna předmětu, původně: RHAMPHOLEON BREVICAUDATUS (mini chameleon ) (Aurifer)

terárium páru asi stačí.Mělo by být hustě osázené tenkými větvičkami(napřkroucená vrba)a živými rostlinami.Nechtějí moc vysokou teplotu,nerosit přímo na chameleony.Lignocel s pískem,nebo rašelinu na dno použít můžeš,je dobrý na zem rozházet dubový listí.Potrava co nejpestřejší,velikost tak do 1cm.Vitamíny jsou samozřemojstí.

Dobrý den, chtěla bych se optat čistě ze zájmu ne pro chovatelské účely. Proč konkrétně dubové listí? Co jsem četla tak zmíňované je právě jen to dubové? Má nějakou spešl vlastnost, pro kterou je upřednostňované?

Sirka je proti den starýmu mláděti jak velká větev :-), choval a odchovával jsem brevicaudatusky a temporalisky pár let, ale pak mě přestalo bavit je hledat a trvale shánět mini krmení, teď když už mam krmení, tak pro změnu nemam rhampíky.
Jinak místo větví je skoro praktičtější trs stébelnatý trávy, i v přírodě se většinou vyskytujou do 1m.
Jinak ještě zajímavější je hledat vajíčka :-), do uzávěru od PET se jich dá tak 5-8ks.

Ještě bych dodal, že už to není Rhampholeon ale Rieppeleon, myslím od roku 04 nebo 05.

Chtěl bych se zeptat dělám ted terárium pro rhampheleony brevicaudatus ,rozměry jsou
45cm d X 25cm š X 30 cm výška, jak silnou žárovku tam mam dát ,koupil jsem si 25W nebo mám ještě malou 15 w?Nebude vadit chameleonům když vstup bude ze zhora ?Kolik bych tam tak mohl dát kusů ?Můžu tedy krmit jen malými nymfami švábů b.dubia ?

Tak jsem ráno našel vejce od rieppeleona ,zatím ho mám v krabičce s vlhkou rašelinou nic jiného sem zatím nesehnal ale v sobotu na burze koupím vermikulit nebo něco podobnýho ... nebo je můžu nechat v tý rašelině?Ráno sem krabičku narosil a i tu rašelinu zatím jí mam na terárku jakoby nad žárovkou ale stejně moc nehřeje .Někde sem četl ,že dou odinkubovat i při pokojovce ?

zdar:-D:-D dej bacha možná jsi to celé "zmrvil",ale asi by jich mělo být více???Inkubační materiál-můj názor je ten,že vermiculit je snad to největší svinstvo(v tomto případě),výše jsem psal stačí štuk.písek(je to ten bílý co se s ním i spáruje zámková dlažba.
Teplota inkubace-to jsem taky psal výše v tutom vlákně.Pokojovka je na pohodu.
Nz musí hodně ve vlhku a krmení ???to bude sranda.
Jinak moje odchovy jsou tuším v NZ 2009 Pošuk

taky by me zajimal ten vek.. hledam vsude mozne ale nic se nenasel..
a jeste otazecka na uvb .. nekdo ho chova uspesne bez nej.. narazil jsem i na stranky,.,.tusim ze teramorava.wz.cz atam pisou ze chovaji bez uvb svetla?kdezto jinde doporucujou repti glo

U toho UVB mám pocit, že se k němu v přírodě snad ani pořádně nedostanou? Myslim tim, že jsou zalezlý v podrostu u země a před sluncem jsou schovaný? Samozřejmě ve stínu je nějaký UVčko taky, ale asi maj v tomhle trochu jinej metabolismus a s vápníkem si poraděj i bez toho.

a jak to vypada s aktivitou.. me ten malej prcek posedava na vetvich..obcas se presune.. pak ceka na cvrky.. v sobotu sem ho prinesl z burzy a jsou na nem takove male bile breberky.. nejakej figl jak je sundat? vezmu si vzdycky vaticku do ucha.. namocim ji a stiram je..ale je to fakt prcek a moc to nejde..

Já jsem ještě četl,že s těma vajíčkama je dobré nehýbat a nechat je tam kde jsou, že se potom nelíhnou. Takže inkuboval mezi ostatními ale nevím co je na tom pravdy. Pak jsem zjitil že jim nesvítil vůbec. Ale zase netuším jak je to pro ně dobré :-)

Dubie? Tak to držím palce ... Treba im dať do terárka nejakú glazovanú misku (trebars na kŕmenie morčiat 3-4 CM vysokú) a krmivo dávať do tej misky - na misku položiť konárik a chamíci sa naučia brať si krmivo z misky ... ale opakujem dubie iba obkukávali ... Z pinzety - tak to asi treba inú trpezlivosť. Kým sa rhampoleon rozhodne čo vlastne chce ... :-D .... to je iná doba ...
S tými vajíčkami je to tak že asi vyššia liahnivosť je ich vybrať z terária (keď vieš kde sú) a normálne pri izbovej teplote cca 45 -50 dní ... ale už sa vyliahli aj mláďatá v terárku ... ale minimum. Svietiť im netreba, keď je izbová teplota vyhovujúca. Do tých 28st.C

Počul som chovateľov ktorý tvrdia (nehádam sa) že ich žerú - no ja som to za 2,5 roka nevidel a že sa to skúšalo. Svoje poznatky mám z pozorovania a rozprávania bratovho chovu a ktorý som sa občas staral, dokonca sa u mňa liahli ... Cvrčky - nymfy cca do 1 cm - to áno - každý cca tretí deň 3-4 ks. na hlavu

Zaujal ma tento druh chamíka (hlavne kvôli veľkosti a že vraj nepotrebuje UVB). Chcem sa teda spýtať, aké veľké terko potrebuje jeden jedinec (povedzme že samec). Čím ho kŕmiť? Na jednej stránke som našla, že jednému stačí 40x20x20 DxŠxV? Alebo je to blbosť? Potrebuje to UVB žiarenie, alebo ho je možné vynechať ak sa dostane aj k slnku? (samozrejme s možnosťou tieňu) Už neviem, čo ešte... Ďakujem veľmi pekne za reakcie!!! :-):-D

Samozřejmě je lepší větší, než menší, takže stačí použít zdravý rozum, nemám ráda to označení jestli to zvířeti "stačí", vám by taky stačil byt 1+0, ale spokojenější byste byla ve větším. Jinak pořizovat jen jednoho je podle mě blbost, ne, že by byli nějak společenští, ale toho jednoho člověk v terárku sotva najde...dle mého názoru je nejvhodnější chovat skupinku samce a několika samic. UVB dle mých zkušeností nevyžadují, důležité se sypat krmení vitaminovýma a minerálníma přípravkama, co se týče potravy, zvládnou cvrčky tak do 1 cm, nymfy švábů vesměs odmítají... S tím dáváním na slunce bych to nepřeháněla, mám takový dojem, že by je člověk velice snadno uvařil. A jen tak mimochodem...nečekejte, že je to "pet-zvířátko", do ruky je beru jen v krajní nouzi, když je potřebuju přemístit, nebo je někomu ukázat, aby je viděl z blízka, jinak je ale lepší nechat je v klidu. Při braní do ruky vibrují, tmavnou a je to pro ně evidentně velký stres.

Je mi jasné, že väčšie je lepšie. Chcem mať záruku, že nebudú mladé, tzv samec aj samička nie. S tým krmením je nejaký problém? (Nedajú sa zohnať malé cvrčky, ...) je mi jasné, že to nie je PET-zvieratko (aj tak mám morča). Ďakujem veľmi pekne za odpovede!!! PS; mám 13 rokov. ;-)

Ve třinácti už máš určitě dost rozumu na to, abys logicky vydedukovala, jak se chovat ke zvířeti, jako je rampík. - netahat, nemazlit, jen se koukat :-D S krmením problém není, mikro cvrčky koupím jednou za 2 až 3 měsíce na burze - trvá to docela dlouho, než vyrostou, i než je rampíci sežerou - do cca 1cm to zvládají. Cvrčci musí mít neustálý přístup k vodě (namočená vata v misce, ovoce a zelenina), jinak rychle uschnout, taky je třeba je dobře krmit, je to základ, jak mít zdravá žvířata - kvalitní krmení.

To máš pravdu no :-D Ona je zřejmě příroda vybavila tak, aby je pokud možno nic nenašlo, protože jinak si nedovedu představit, jak by takový malý, pomalý a úplně pitomý zvířátko mohlo doteď přežít evoluci:-D Ale v "holoterárku" je taky nelze držet, protože jsou to extrémní stresáci...člověk se na ně skoro jen křivě podívá a už jsou úplně v háji- No a mezi těma všema větvičkama a lupenim jsou těžko k nalezení, čili není to úplně ideální expoziční zvířátko:-D Znám i atraktivnější chamíky...

Jako východisko vidim udělat jim hezký terárko, aby se na něj pěkně koukalo, protože rampíky tam člověk bude muset nejprve najít, aby se s nima pokochal...

Aby to nebylo spíš nedostatkem vápníku...aneb věčné téma "Pomoc, můj chameleonek padá z větvičky" :-D Nepřivírá taky očíčka?:-D:x:

Bylo to myšlený spíš ze srandy...tyhle témata typu Chameleonek padá z větvičky, chameleonek zavírá očíčka, chameleonek nepapá, nekaká, nestřílí jazykem...tu zabíraj tak 60% poradny...zbytek jsou nemocný vousatky :-D

Zdravím :) pokud někdo mate tyto chameleony na prodej měl bych zajem, klidně i o male mlád'ata :) bydlím kousek od Pardubic tak nejlépe někde v okoli, něbo bych mohl vyzvednout v Hradci nebo na žive exotice, děkuji :)