Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zešedlý had

Dobrý den...tak aby toho s mou krajtou nebylo málo ... tak se do třetice všeho zlého stalo to...že se mi celé krajta nějak odbarvila jako kdyby do šeda a ještě má šedé oči "zakalené" neví někdo co s tím ? :-/

Kdyz uz umite zadat dotaz do teraporadny,proc jste si pred koupi hada nezjistil veskere dostupne informace ? Ktere na internetu jiste jsou a samozrejme i zde na teraporadne.. Had co ma zakalne oci se bude obvykle svlekat,z toho plyne ze nejaky cas pred svlekem a behem svleku nebude prijimat potravu... (najdou se i vyjimky) A muze byt zasedly (take neni vzdy nutne) Po odkaleni oci se zhruba do tydne svlekne a bude mit urcite i chut k jidlu... O zadny problem se opravdu nejedna...

Omlouvám se, ještě jsem byl jinde a popletlo se mi to dohromady, nicméně, to že se 3 měsíce starej hádek nesvléká a pokud žere, ikdyž já si myslím že nežere, nebo jen hóóóódně málo, jistě to spolu souvisí.
Buď ji málo krmí a ona pomalu roste, takže se nesvléká, nebo nežere a neroste tak se nesvléká, nebo má sucho a krajťule má na sobě staré svlečky...
PB

Malá intenzita krmení, mělbyste ji krmit častěji, do jednoho roka stáří ládovat, ládovat, ládovat, potom už trochu skromněji, mohla by stloustnout a to je stav nevratný.
Já dávám mladým krajtám následovně: myš a když se vykálejí, druhý den poté dávám další myš.... Samožřejmá věc je ta, že když jdou do svleku, myš jim ani nenabízím, je to zbytečné, po svleku krmím následující krmný den...

Casio, doporučuji k vyřešení všech problémů s tvým hadem následujcí. Najdi ve svém okolí nějakého člověka, který chová hady, poptej se ho na pár věci a pakliže uvidíš, že o tom ví více než ty, tak mu, prosím tě, tu krajtu dej, jinak to s ní špatně dopadne.
Za nějaký týden čekám nové vlákno: Loupe se mi krajta, co mám dělat?

Přesně tak.Jepravdá že dotyčný/á nic o hadech neví ale tak snad se s predešlich chyb poučil a vše dožene.]:) jinak k: b.pavlovi:Každý má jiný způsob krmení tak kdyby někde dotičná/ý našla na netu něco jiného tak ať sem hned nepíše že neví jak často hada tedy krmit :-D;-)

Tak nikdo si z Vás srandu nedělá, jen tady všichni žasnou. Koupit si hada a vědět prd a když je problém, tak ho teprve řešit než problémum předejít....
Trochu mi to přijde jako koupit auto a pak se shánět po 5ti letech po nějaké autoškole s tím rozdílem, že had je živej tvor....
Jinak co jsem na teraporadně potkal lidi, nikdo si na nic nehraje, teda je tady pár vyjímek, ale vesměs jsou tady rozumní lidé a to že někdo napíše, že za týden se založí nové vlákno " loupe se mi krajta " tomu se není co divit.
Pokud byste si do vyhledavače nahoře vpravo, zadal krajta královská, máte co číst tak na 14 dní ;-)
PB

to není dělání si srandy, já jsem opravdu v úžasu, když si vezmu kolik jsem toho načetl než jsem si krajtuli koupil. Když jsem si pro ni třista kilometrů jel a v průběhu cesty mě napadalo, jestli to neotočit, jestli budu schopný se o ni postarat, přitom už doma plně vybavené terárko, a jak jsem pak večer co večer seděl u terárka a koukal jak lozí. Ach to byly časy. Samoźřejmě i ode mě tu najdeš nějaké příspěvky, kdy jsem si nevěděl rady, například jak mi několik měsíců Boženka nekálela a já nevěděl, co s tím, ale prve jsem měl opravdu všechno nastudováno a ptal jsem se zkušenějších, ještě dříve, co a jak.
Proto mě to jen udivuje a bojím se, nevím tedy tvůj věk, aby to nebyl unáhlený rozmar, teď chci krajtu. Jenže to je na dost delší dobu a není to pes.