Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlodavci

Potřeboval bych vědět, jak dlouhá je reprodukční doba krmných hlodavců. Po jaké době vyměnit chovné skupiny. Jak začleňovat nové myši do stávajících skupin. Prosím o pomoc. Děkuji

U myši a potkanů je to vcelku stejné. Pokud myslíš reprodukční dobou délku březosti, tak ta se u těchto zvířat pohybuje kolem 3 týdnů, rovněž ve 3 týdnech můžeš odstavovat mladé a v tuto dobu by samice již měla být připravena na další reprodukční cyklus. Chovné skupiny měním, jakmile klesá počet mláďat ve vrhu a to vždy celou chovnou skupinu ( 1,3-4). Přidávání nových samic do stávajících skupin se mi nesvědčilo, protože často u některé ze samic již probíhá březost a nová samice tyto mláďata krátce po porodu většinou požere.

Zastávám stejný názor, jen u samců potkanů se mi je daří přidat k již fungující skupině samic. U myší se mi to nedaří. Cizinci jsou vůči sobě víc agresivnější a když přidávám nového člena (ať už samici nebo samce), musím kompletně měnit podestýlku, jinak se mi požerou.
U potkanů ne. Pokud samice nejsou březí, tak to bývá v poho.