Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská

Zdravím chovatele a prosím o radu.
Můj syn patnáctiletý by si rád koupil krajtu královskou.Zeptám se nejdříve ohledně terárka.Máme omezené prostory a terárko jsme zvažovali Délka 100cm hlubka 47 cm výška 70cm.Bylo by to zhotovené tak,aby se na výšku dalo eventuelně prodloužit.Jinak by se časem muselo koupit celé nové terárko a jistě víte,že není zrovna levné.Rád bych také věděl,když by jsme chtěli odjet na týden na dovolenou zda je to možné,aby se tím hadovi neublížilo.Jednak si může sám znečisti vodu a co pak.V létě míváme až 29C tepla v bytě.I když zatím nejsem do hadů paf,tak by jsem mu ho přál. Měl jsem ho i na ruce a nebyl to nejhorší pocit.Ale snažím se zjistit co to obnáší.Také jsem se doslechl,že ji nějaký mladík měl.Vypouštěl ji ven a ona jednou uškrtila.To je již snad ta nejhorší krajní situace.Nevím má dorůst do 1.8 m.Nemáme žádné zkušenost,ale rád by krajtu.Děkuji za vaše rady.Pavel

Tak po pořadě. Terárium 1OOx47x70 by jedné krajtě královské v dospělosti v pohodě stačilo, i pro pár. Mládě bych zatím dal do menšího, lépe tam bude přijímat potravu, což je u "královek" jeden z častých problémů. Některé kusy poměrně dlouho drží "hladovku". Pro krajtu můžete vyrobit terárium třeba z OSB desek a vyjde to poměrně levně a je to snadné. Na dovolenou klidně můžete odjet, týden i víc to bez vás krajta v klidu vydrží a ani se jí nebude moc stýskat:-D. Doporučuji ji nekrmit těsně před odjezdem, ale tak o týden dříve, aby se stihla vykadit a neušpinila si zbytečně vodu, ale i tak by to vydržela. Jenom by prostě tu vodu nepila. A nikde není psáno, že by pro potřebu využila zrovna misku s vodou. Teploty 29 st. jsou ještě v normě, jinak bych v době letní dovolené vypnul zdroje tepla, aby v teráriu nestoupla ještě víc a zatáhl bych žaluzie. Dorůstají až těch 180 cm, většinou jen okolo 150. A takový prcek uškrtí tak maximálně potkana, takže žádné obavy. Nesmíte všemu hned věřit8-). S pozdravem Krokodýl

Jednoho takového prcka mám a mohu jen souhlasit s krokodýlem :-D. Navíc jsou docela milé a hlavně, většinou neagresivní, takže dá se říct, vhodné k zodpovědným dětem. Jediná starost je opravdu občasná hladovka na které i mimča tvrdohlavě trvají...(čas od času) a s tím spojený šok chovatelů začátečníků, že jim jejich miláček nežere ;-). s menším terárkem je to fakt....já svou mám ve větším a chvíli se jí moc do žrádla nechtělo, ale už je v poho.

Co se týče té tloušťky skla, není to takový problém, vzhledem k velikosti této krajty. Ne, že nemožné, ale méně pravděpodobné, než u větších druhů hadů :)). Co se týče psa, u mě to není problém. Terárko je na stole a pes mi sahá tak po kolena a zatím nikdy problém nebyl. Stejně, ale do pokoje nemá moc přístup, kvůli terárkům se štíry a kudlankami, které jsou níže. Strašně rád se totiž na ně chodí koukat :-)