Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had krajta královská

Chci koupit mládě krajty královské.Zajímá mě jestli není kousavá a dá se ochočit a jak poznám jestli to je ona nebo on.Který z nich je vhodnější,mírnější .Terárka jsou drahá,tak jestli by stačilo D.100/H.40/V.60cm.
Taky jsem se vyčetla ,že dorostou do max.1.8m délky.A z toho jsem četla,že vyrostla na 2.4 m délky.To je víc druhů krajty královské?Nevím čemu mám věřit.V knihovně ani v obchodě v knihách nemůžu nic pořádného zjistit.Díky za rady.

loading...

Souhlasím že délka K.Královské 2.4metrů je extrémní.Je to velice klidný a lehce ochočitelný had.Je ale nutno brát na zřetel rovněž,že to není hračka takže manipulace z hadem by neměla být jen zábava chovatelé.I had má své potřeby kdy potřebuje klid,při trávení svlékání atd.
Také je potřeba mít terárium dostatečně zařízené světlo, nádoba na vodu,topný kámen.No a pokud je pro tebe terárium drahé najdi si v inzerci použite cena je daleko menší.Pokud bude mít tvůj had 1.50metrů tak můžeš být ráda,málokdy je v zajetí větší....

topný kámen

Nevim ale kde sehnat dostatečně velký kámen třeba pro dospělého hroznýše?
Já sem scháněl, ale bez úspěchu, navíc sem někde četl že je vhodnější topit hadům UV žárovkami a že topné kameny jsou vhodnější pro ještěry.
Tak jakpak to je? mohl by to někdo úvést na pravou míru??:i:

Ahoj. Myslím, že si mal na mysli infračervené lampy, ktoré sa na vyhrievanie používajú - UV lampy hrejú málo, možno 300w. Ja mám v teráriách topné káble v substráte, pri sklenených alebo plastových terárkach by sa dali uložiť pod dno. Hrejú mi na 32°C cez deň, 26 - 27°C noc na ploche asi 70x40cm. Niekde som čítal, že výhrevné kamene vysušujú pokožku hadov, ktoré na nich ležia.

Ahoj, no na mysli sem měl žárovky od EXOTERRA sun glo a night glo. Tu denní mam 60W a noční 40W a to vytopí terárko o rozměrech 160x80x90 zcela dostatečně páč je tam přes den 25-26 stupnů a na římse pod žárovkou je až 35 stupňů tam se had vyhřívá hlavně po krmení.
P.S je fakt že v tom pokoji kde mám terárko teplota nepadne pod 20 stupňů.:-D

tem velkym rozmerum muzes i nemusis verit, toto je velky problem u temer vsech zvirat a ne jen u rozmeru. je to hodne individualni a opravdu skoro vzdy autor uvadi neco jine a vetsina statnich jen opisuje. knihy ber jen jako orientacni material a nejlepsi je si vse overit a zjistit sam, ale da to dost prace, ale v pripade 1 hada to nemusi byt az takovy problem.

Ahoj. Ja mám najväčšiu samicu - dovoz 2003 teraz dlhú 140cm, samec rovnako starý asi 110 - 120cm. Pohlavie si musíš nechať určiť od skúseného chovateľa, spôsobov je viac. Samce dorastajú všeobecne menších rozmerov ale inak sa nedá povedať, že by sa povaha závisela od pohlavia. Mne zo začiatku menšia samica útočila na brata(???) keď som ju mal v ruke. Inak sa nikdy nesnažili hrýzť. Ja u nich používam terárka 100x50x40v ale v mojom prípade opúšťajú úkryt len na vyprázdňovanie, už vyše mesiaca som ich nevidel výsť z úkrytu. Výšku terárka mi nevyužívajú vôbec, preto som už dal preč aj konáre.

Největší krajta královská, kterou jsem viděl měla tak 1,6 m.takže bych se nebál, že tenhle rozměr nějak přeroste. Topný kámen je pro hady vhodný, neboť simuluje vyhřáté kameny v přírodě. Není pravda, že nějak vysušují hadí kůži, je v celku jedno jestli leží na topném kameni nebo panelu. Na burzách se dají sehnat i větší kameny okolo 40 až 50 cm.velké. Pro krajtu stačí relativně malý tak 20 krát 30 cm.Ani ta největší krajta královská, když se stočí, nezabere více místa. Topný kámen nesmí mít příliš velkou watáž, aby na povrchu nebyl moc horký.Ideální povrchová teplota je 30-32 st. Ale klidně můžeš použít i obyčejnou (tak 40 W) nebo reflektorovou (stačí 25 W) žárovku a pod ní můžeš položit plochou břidlici nebo jiný plochý kámen. Jinak infra i UV žárovky hřejí stejně, akorát mají jiné spektrum. Rozměry terária 100x40x60 cm bohatě stačí. Pokud tam dáš silnější větev nebo kořen, ráda si občas zašplhá. I když většinu času stráví v úkrytu. Mláďata, které jsem kdysi měl se zdržovala ve vyšších partiích terária po většinu času. Takže je to individuální, záleží na podmínkách a vybavení terária. Krokodýl

Ahojky. Prosím Vás,já si chci pořídit krajtu královskou... A mám problém se sehnáním terárka. Potřebovala bych nějaký vhodný pro ní do 2000kč. Nevíte moc prosím o nějakém někde? Já prohledala snad všechno :.( Kdyby někdo věděl,napiště mi to sem nebo na email: Malcovaandrea@seznam.cz ... SPĚCHÁ... prosíííím :-)