Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá elaphe guttata nežere

Mám asi 30ticentimetrovou užovku červenou. Minulý týden jsem ji koupil od chovatele, který tvrdil, že je zvyklá na krmení živými holaty. Předložil jsem jí jedno, ale ona si jej vůbec nevšímá. Už nežrala asi dva týdny. Co mám dělat? Mám ji zkusit nakrmit násilně?

Jak velké máš terárium a jaké podmínky? Malým guttkám (i jiným háďatům) pomůže, když jsou přes noc v menší krabičce s holetem. Pokud to nepomůže, budeš muset opravdu použít umělé krmení. Pokud to bude třeba, použij co nejmenší holátko nebo myší nožičku, případně myší ocásek. Někdo doporučuje namočit hole ve vaječném bílku, aby lépe klouzalo do krku, ale já ho namáčím jen ve vodě, on ten bílek klouže až moc a myše klouže nejen do krku, ale i z pinzety. Tak držím palec ať to zmáknete bez umělého krmení. Krokodýl