Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzovka červená vs.Krajta kralovská

zdravim vas vsechny a zadam o radu.Mam uzovku červenou ktera nezere nic noveho ale ona nezere uz pres pul roku ja ji sice krmim ale sama to nedava ale to je ted vedlejsi chovatel mi nabidl ze mi ji vymeni za jinou co zere nebo za par uzovek z doplatkem a ja se ted nemuzu rozhodnout jestli par uzovek nebo krajtu kralovskou.Jde mi o rozdil mezi temito dvema hady uz bych nechtel zazit zase umele krmeni hada jsem si porizoval ze se mi libi a abych mohl sledovat jak lovi.
diky moc za nazor popr. rady diky

Je to trochu zamotané, ale myslím, žes chtěl napsat - Mám krajtu královskou která nežere... Akorát jsem nepochopil, jestli vám za ni nabízí chovatel jinou krajtu, která žere nebo užovku červenou, která žere. Pokud by to byl ten první případ, tak bych za žeroucí krajtu vyměnil, za užovku červenou ne, to bych ještě zkusil tu svou rozkrmit. Co ji dáváš? Zkusil si změnit typ potravy? Podle mých zkušeností preferují některé mladé krajty křečka nebo mastomyši před myší. Často dělají začátečníci chybu, že dávají holata, ale i nejmenší mládě zvládne skákavku a vezme ji spíš než hole. Krokodýl

omlouvam se blbe sem to napsal mam uzovku co nezere a tu davam spet chovateli a ten my nabydl parek uzovek cervenych no a jeste premyslim o krajte.Ted se rozhoduju co si poridit jestli parek uzovek nebo jednu krajtu.Jde mi o to jaky je v nich rozdil myslim hlavne v prijimani potravy agrese a celkove chovani.Nechci uz zazit znovu umele krmeni.Jde mi o nazor co je lepsi.Uzovka nebo krajta?Zajima me rozdil mezi temito dva druhy.
diky moc

No pro začátečníka jsou ideálnější užovky červené než krajta královská, ovšem nic nejde paušalizovat, sám ses přesvědčil, že problémy s krmením mohou nastat i u užovky červené. Být tebou začnu těmi užovkami a časem, když uvidíš jestli tvůj zájem o hady pořád trvá, můžeš přibrat krajtu nebo i jiné druhy hadů. Krokodýl

hadi me bavi a uz jsem ho nebo je chtel tak pred peti lety ale nebyla prilezitost a vhodne podminky ted uz bydlim sam z manzelkou a uz to jde a i po pul roce umeleho krmeni me to porad bavi jen uz bych chtel asi neco vetsiho myslim ze hodne zacatecniku by to nedalo krmit presne 7mesicu umele myslim ze to hodne odradi ja jen uz chci mit doma opravdickeho hada co bude lovit.
ale diky Kazdeho nazoru si cenim a co rikas treba na hroznyse kralovskeho?

Zdárek, Já mam hroznýše starého dva a půl roku a je to úplný zlatíčko, dosud sem s ním neměl problém. Pěkně a rád papá, pravidelně se svléká a hlavně vůbec nekouše :))
Jako terarista sem začínal právě s tímhle hadem a jak sem už napsal nebyl s ním problém, tudíž si myslím že hroznýš je vhodnej had i pro začátečníka, navíc když už s hady nějakou zkušenost máš.
Minulej týden sem si ještě pořídil mládě krajty královské a když pominu ten fakt, že byla zaneřáděná parazity tak sem z ní totálně na sra*ky :-D
Hodně sem četl o tom jak je tenhle had línej, ale ten můj cvrček je jak pátrací komando. Prostě nádhera :))
Takže můj názor je takovej, že ať už hroznýš nebo krajta královská nebude ani pro začínajícího teraristu, kterej tyhle zvířátka miluje a je připraven jim poskytnout adekvátní podmínky, nějak nezvladatelnej.
Navíc je tady internet kde se toho člověk hodně dozví a jsou tu taky skvělí lidi, kteří rádi poradí, je-li to třeba.;-)

jasne diky rozhodl jsem se uzovku si nechat uz pekne zere sama a ja z manzelkou jsme si nani hodne zvykli.ale jeste jednoho chci ted se rozhoduji mezi krajtou kralovskou a hroznysem kralovskym imperatorem muzes poradit?Manzelka me jen upozornuje at to nedopadne jak z pavoukama kdy jsem chtel jednoho a ted mam cca pres 30druhu a ted cekame uz prvni kokon.;-)

asi mas pravdu pujdu mozna do toho imeratora uz jen kvuli zrani regiusky toho moc pry nesezerou a me se libi jak lovi a navic ti imperatori dorustaji tak max 2,2m coz je v pohode.no snad mi nebude vadit ze nebude krajta jinak jak se znam tak do dni pujdu taky ale nejhorsi je ze neni misto

Tenhle dotaz asi neni myslen vazne? Nebo je? Krysy? Kde by jste je vzala? To je vcelku dost vzacne zvire :))) Predpokladam, ze potkany :) No, pozna se to ruzne, chce to si navolit nejaky zakladni rezim - treba krmit kazdych 14 dni jednou. Nedoporucoval bych prekrmovat, coz se obcas deje. VH

S krmením to u hroznýše řešim tak, že počkam až se vyprázdní z předešlého krmení a až projeví trochu aktivity tak mu předložim kořist. Vychází to podle velikosti kořisti plus mínus 14 dní po morčeti a 21 dní po něčem větším (králik).
A u malé krajty to bude asi podobné, mám jí teprv 10 dní a zatím sem jí krmil jen jednou (myškou), teď počkám až udělá šišku a druhej den jí zkusim nakrmit.;-)

nevín jestli ti to k něčemu ještě bude, tak dlouhý nepříjem potravy jsem taky zažila u některých svých odchovaných hadů, je to zdlouhavá a namahavá práce, já to měla u Boaidona neměl vůbec žádný reflex na chytání potravy, trvalo mi to rok ale poté začal přijímat potravu sám. Nemyslím si že krajta královská je lehčí co do teraristiky než E.guttata, krajty královské jsou dost paličaté a vybíravé v potravě ( vlastní zkušenost ),pokud chceš něco většího a dobře žeroucího je to Boa constrictor a z užovek Elaphe taeniura ( já mám délku u vlastních 3m).

já osobně mám krajtu královskou a hroznýše královského tak rajta je opravdu velmi jednoduchá na chov a nemájí problémy s krmením pokud se jim pri krmení něc nestane měli sme 2 krajty jedna kousla druhou u krmení a od tý doby nežrala protože myslela že to byla ta miš tak máme o hada míň ale jsem ráda protože je mi 16 a už 5 let mám svýho hada a je to s ní jednoduché sjou to přítulní hadi

Krajta královská je na chov jednoduchá, pokud máte štěstí na žravého jedince, jinak se s ní začátečník může dost natrápit. Ovšem jednoduchý je možná chov nebo spíše držení této krajty v péči člověka, ale odchovat je to už je jiný kumšt. Mimochodem, Verčo, v 16 bys už měla psát myš a ne miš, to jen tak mimo. Proč už máte o hada míň? Had přestal žrát, přestalo to být jednoduché, tak jste ho dali pryč? To by nebyl zrovna správný přístup k teraristice.