Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
P. m. molurus a P. m. pimbura choval Roman Zajíček z Brna - zajicek@brno.nature.cz (mob: 603 491 621…
krokodýl 11.12.2006 19:24
krokodýl
Díky moc ;-). A ještě jeden (poslední) dotaz. Vztahuje se toto povolení k chovu pro hady delší než 3…
para 11.12.2006 21:26
para
Samozřejmě se to vztahuje na B. constrictor ssp., nezáleží na tom jestli máš 3m hroznýše nebo 30 cm…
carlos 12.12.2006 11:49
carlos
Ohledně těch constrictorů se stále dost spekuluje, já osobně je chovam a nikdy bych je nehlásil, pok…
Uroboros 01.01.2007 07:18
Uroboros
No mě na KVS jasně řekli, že B.C. povolení k chovu jasně podléhá, protože jsou poddruhy které 3m běž… poslední
para 01.01.2007 14:32
para

P. m. molurus a P. m. pimbura choval Roman Zajíček z Brna - zajicek@brno.nature.cz (mob: 603 491 621), ale nevím jestli je ještě má. P. m. bivittatus je běžně v inzerci nebo na burzách, jak v normálním tak albino zbarvení, občas i jiné formy (např. granite).

Ohledně těch constrictorů se stále dost spekuluje, já osobně je chovam a nikdy bych je nehlásil, pokud by se nestal zázrak a ty 3m mi náhodou přerostl. Jediný co bych bral tak závazně by byla registrace Boa c. constrictor, který se daorůstaj právě kolem 3m, už jsme viděl i krásneho Bao c. c. Peru 3,8m, ale Boa c. imperator dorůstají kolem 2m, ty nejmenší formy dokonce jen kolem 120 - 150cm, a tam je zkutečně kravina něco registrovat jako nebezpečné zvíře, velcí imperatoři mají kolem 180 - 230cm.
U kříženců je to samozřejmě dost rozdílné a nikdy nevíte co z toho vyroste.
Teď k P. molurus, ty se samozřejmě registrovat musí, ale tak rok bych stejně počkal, než ti z "žížalky" vyroste trochu pěknej had. Povolení stojí 500,- na jeden druh a 1000,- na více druhů je na 3 roky.
Jedna rada k chovu, molurusky nepřekrmuj, sice by žrala stále, ale v dobře udělaném teráriu a pokud jí budeš překrmovat, vyroste ti za dva roky 3m a v pěti letech jí můžeš vyhradit celou místnost, ale zase ne na dlouho neboť vlivem překrmoavní ti v 8-10 letech zemře, takže krmit střídmě.

No mě na KVS jasně řekli, že B.C. povolení k chovu jasně podléhá, protože jsou poddruhy které 3m běžne dorůstaj jako třeba tebou zníměný B.C.C. Pro toho povolení je však důležitý druh tedy Boa conctrictor a jestliže některej poddruh těchto rozměrů dorůstá vstahuje se povolení na druh. Takže abych měl klid raději sem si zařídil povolení i k B.C. Stálo to jen pětibábu :))

A teď k té tmavce. Samozřejmě jí budu krmit rozumně, nikoli však nedostatečně. Nechci aby z ní byl nevrlej agresivní, stále hladovej had.
S pořízením tohodle hada jsem otálel přes dva roky, než jsem si byl jistej ,že mu dokážu zajistit adekvátní podmínky a to hlavně prostorové. Nyní jsem připraven i na to, že mi tmavka naroste do maximálně možných rozměrů. ;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru