Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - vyprazdňování

Dobrý den,
rád bych využil služeb Vaší poradny a poprosil Vás o radu.
Chovám asi dva roky starého hroznýše královského (délka 150 cm). Krmím jednou za čtrnáct dní menším potkanem. Po posledních třech krmeních se had nevyprázdnil. V teráriu má k dispozici tři teplotní zóny 25 - 38 stupňů s infrazářičem a vyhřívaným koupáním. Vlhkost vzduchu se automaticky udržuje na 65 %. Zkoušel jsem ho nechat proplavat ve vaně s teplou vodou, ale nepomohlo to. Žádné změny chování ani aktivity nepozoruji. Potravu přijímá velmi ochotně. Neumím odhadnout, zda dosavadní nevyprázdnění njhení způsobeno menšími dávkami potravy, než by bylo vhodné, či zda je chyba jinde. Děkuji. Lubomír Stříbrský

[mod]Změna kategorie - dříve Obojživelníci (Opravil a natřel GG)[/mod]

Ahoj. Je možné, že je to spôsobené tým, že je sústo malé a v dlhých intervaloch.
Ja moje kŕmim tak, aby bolo vidno, že žrali, takže pri 160 - 180 je to buď jeden mega potkan alebo viac menších. Hady nechám vyprázdniť, počkám deň a znova nakŕmim. Interval kŕmenia mi vychádza 7 - 14, najčastejšie 10 dní - záleží na veľkosti potravy. Pri takomto kŕmení sú pekne štíhle a neidú do tuku.
Inak 38°C sa mi zdá moc, nad 32°C by som nešiel.

38 je opravdu hodně. Asi se v takové teplotě moc nezdržuje, ne? Maximum pro hroznýše je tak 32 až 33. A i to vyhledávají hlavně po nakrmení a březí samice. Ve zbytku terária stačí okolo 22 až 26 stupňů. V noci, především v zimních měsících, může být i pokles na 15 až 18 st. Metr a půl dlouhý hroznýš zvládne jednoho až dva velké potkany nebo 4 až 5 odstavených za 10 až 14 dní. Zvládl by i víc, ale byla by z něho přetučnělá klobása.

Ano s tím mohu jen souhlasit mám dvou a půl letého hroznýše 220 cm a před nedávnem jsem byl nucen mu předložit jen dva potkany, jelikož jsem morče ani králika ani víc potkanů nesehnal. Pak čekam až udělá šišku, a dlouho (oproti normálu) se nic nedělo, nakonec jsem našel jen takovej mrňavej špalíček :-D a to bylo vše.