Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pochubte se - terária

Jelikož terária k teraristice neodmyslitelně patří, není od věci se s nimi taktéž pochlubit. Bude to mít i ten efekt, že vaše terária můžou být inspirací pro ostatní chovatele, kteří se na stavbu nového terária v budoucnu chystají (jako třeba já :-D)
Takže zde prosím vkládejte obrázky příbytků vašich miláčků :))
Děkuji ;-).

loading...

No vesmes na terarko by byl nejlepsi Ytong 5cm, 7,5cm nebo 10cm. Jedna tvarnice stoji kolem 30Kc, zalezi na jiz zminovane sirce. Prodava se na kusy, je bily, hodne prasny a koupite ho v kterychkoli stavebninach, tvarnice je lehka a tvarna ale hodne krehka, proto je nepokladejte na sebe na lezato, ale stavte je vedle sebe, hrozne radi praskaji. Pri spojeni se pouziva takove mazlave lepidlo, zadna malta atd. Lepidlo staci nasypat do kbelicku a naredit vodou a rozmichat. Nanasi se jen tenka vrstva a docela brzy schne. Tak to je asi tak co vim o Ytongu, bo jsem s nim delal.

A jest by me zajimalo, cim potom ty steny natirate v tech terariich? Co je to za barvu nebo material?

Stěna je z polystyrenových desek spojených do Lka, nahrubo jsem to ořezal nahřátým nožem. Dál jsem tvaroval horkovzdušnou pistolí (dělat venku - pěkně to smrdí :). Dál omatláno lepidlem na kachličky, kvůli povnosti.

[http://i34.photobucket.com/albums/d139/iguana_iguan a/stena1.jpg]

Po zaschnutí natřeno epoxidovým lepidlem a na to sem sypal písek. Tohle jsem opakoval několikrát, dokaď jsem nepokryl celou stěnu (první vrstvu lze nasypat už přímo do kachlovacího lepidla, tenkrát mě to nenapadlo). Nakonec sem to natřel nezávadným, vodou ředitelným, lakem na dětské hračky pro kompaktnost. zkoušel sem po tom jezdit nožem, nic neupadne, už to takhle mám asi dva roky a drží.

[http://i34.photobucket.com/albums/d139/iguana_iguan a/stena4.jpg]
[http://i34.photobucket.com/albums/d139/iguana_iguan a/stena5.jpg]

Ahoj,terárium pěkné,ale vhodné možná pro zemního ještěra ale ne zrovna pro arborikolní druh(druh žijící na stromech)jako jsou právě bazilíšci zelení.Takže bych tam napral hodně větví a také pořádný bazenek.A ta velikost je taky nic moc(jak je velké?).Mělo by být přibližně stejně dlouhé jako vysoké,min.velikost pro pár by měl být tak 130x100 cm a hloubka min. 50cm.Furt je co zlepšovat a hlavně co zjištovat a napravovat :!::puff:

Už pracuju na teráriu větším až budou dospělí....mám 2měsíční mláďata takže zatím nevím pohlaví pak je budu muset rozdělit do jiných terárií. V tomto teráriu je bazén s vodopádem...bohužel na fotce není moc vidět. Jinak velikost tohohle terária je 170x105x65cm jinak větve do terária nebude problém umístit. Děkuju

[http://img102.imageshack.us/img102/5136/p1010701fu5 .jpg]

Snad se to teď povedlo.......:-p
Podlaha je vyhřívaná z 1/3,osvětlení a vytápění je řešeno časovými spínači a termostaty.
Je to téměř bezúdržbové co se týká obsluhy terárka jako takového,ale stálo to spoustu peněz.:-(
Ovšem co bych pro své Boa neudělal,že jo......
Snad by to ještě možná chtělo nějak vhodně upravit aby to nebylo takové prázdné ovšem až ti mí peruánci naroslou všechno zdemolují....:puff:
Jarouš

Nééé,koberec?:-D.Je to umakartová deska jako se používá na kuchyně.Síla jeden centimetr a je hlavne vodotěsná,lepší než lamino.Nemusí se dělat žádná povrchová úprava.Barva je modrý teraso(modrý podklad a v něm černý skvrny).Lehký a pěkně barevný.Bude tam bydlet pár Elaphe helena.
[http://img248.imageshack.us/img248/8104/p1010098hv5 .jpg]

Do terárií kromě žárovek snad nekupuju nic:)).Všechno si dělám sám.Kořeny sbírám v lese,ale nejlepší jsou podle mě z výlovů rybníka.Vykartáčuju a nechám vyschnout u kamen;-).Sbírám všechno průběžně celý rok a skladuju to na půdě v myšárně,takže kdykoliv vylezu na půdu a terárko je za pár hodin hotové.:))

[http://img231.imageshack.us/img231/9606/cvrkrnagt2. jpg]
Technické zázemí mojí hadárny.Akumulačky na topení,lednička na zimování a nad ní inkubátor.Vedle skřínka s nářadím a technickým vybavením.Vlevo nahoře je ovládání terárii a ovládání akumulaček.V plastových boxech chovám hmyz.:))