Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nevím si rady

Byl bych vděčný kdyby mi někdo poradil s mou agamou,přestala mi žrát a pořád se jen válí ve vodě ,nereaguje na okolí,nevím jestli začíná přezimovat nebo co? Mám jí druhou zimu a tu minulou to nedělala,možná ,že sem jí koupil krátce před zimou,tak si zatim zvykala.Moc děkuji. E-mail na odpovědi:
Rambicz@seznam.cz

Teplo je v pořádku, ale co vitamíny, UV záření, strava atd. Physignathus může mít i vyhřívaný bazén, aby voda měla okolo 24 stupňů. Důležité je světlo, kvalitní zářivka s UV nebo raději výbojka. Pod zdrojem by mělo být alespoň 33 až 35 stupňů. Dotování stravy vápníkem a vitamíny je nutností.

Zářivku jsem kupoval přímo pro terarijní zvířata,je to:reptiglo 2.0 úplné spektrum denního světla 6700k,Stravu střídám mezi červama a čvrčkama vitamíny dávám Reptile elixir.bazén má nevyhřívaný,ale když měnim vodu vždy mu dávám teplejší vodu.V bazénku tráví poslední dobou spoustu času nehybně pod vodou,někdy i přes noc.Krmil jsem ho obden ,vždy potravu přijímal,od té doby už je to 10 dní.

Reptiglo 2.0, to je tak pro obojživelníky, je to jen reklama, nemá prakticky význam. To je lepší dát dvě normální 120 cm/36 W zářivky a místo UV B přidávat jednou měsíčně kapičku ředěného A+D 3. K tomu samozřejmě každou potravu posypat minerálními přípravky z dostatkem vápníku (Roboran, Plastin, strouhaná sépiovka). A jako lokální vyhřátí použít silnou žárovku (100 až 150 W), aby na větvi pod ní teploty dosahovaly 32 až 35 stupňů. Ještě lepší by byla třeba Osram UltraVitalux 300 W, ta má dostatek UV B, ale není na celodenní svícení. Snaž se krmit, co nejméně červama, raději cvrčky, švábi, sarančata a občas třeba i holátko.