Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon topného kabelu

Dobrý den, jsem začínající a mám půlroční samičku Boa Constrictor Imperator prý 100%hetero albino a dělám ji větší a snad dostačující terárko, 1160x570x560, dřevěný rám a pouze přední skleněné dveře budou šoupací. Mohl by mi někdo poradit jak výkonný topný kabel mám koupit? Chci si udělat kámen. Za reakce předem mnohokrát děkuji...

dostačující terárko, 1160x570x560,

Ten rozměr je v cm nebo v mm ? :-D Jestli je to v cm tak je to pro hodnýše zbytečně veliký a bude potřeba hodně výkonnej kabel aby takovou halu vytopil, navíc se tam bude hodnýš bát :-D. A jestli to je v mm tak je to zase jako finální terárko dost málo.

Tak jestliže bude terárko o rozměrěch 116x57x56 cm tak to asi stejně nebude terárium ve kterém ho budeš mít až dospěje, takže bych koupil už hotovej kámen. Jsou k mání kameny nějakejch 25W o rozměru 30x40 cm cena je kolem 500,-kč a ten do takového terárka bohatě stačí. A potom až budeš pořizovat větší pro dospělého hroznýše, které by mělo mít alespoň 150x70x90 cm bude ti stačit 30W kabel. Ono taky hodně záleží kde terárium stojí jestli je místnost vytápěná a jakej materiál na ten kámen použiješ nabo jestli budeš dělat jen rohož. Apropós nebylo by lepší už postavit terárko odpovídajících rozměrů, které bude hroznýšovi dostačovat i v dospělosti? :i:

To terko ti vydrží tak do 180 cm. Samice veľhadov bežne dorastú 220 a to už by chcelo vačšie terárko - 150x70x50-60 ti na dospelú určite stačiť bude. Myslím že dostatočne veľké kamene sa dajú zohnať na burzách aj objednať cez net.

BOŽÉÉÉÉ- to se mě skoro dotklo ]:(, ne kdepak, tlustej vůbec není, má obvod v nejsilnější části 31 cm. Já v žádnym případě nepřekrmuju, nejsem jouda. Nevim asi má těžký kosti nebo mi blbě váží váha :-D dnes sem měřil a vážil a ukázalo mi to 8,8 kg
mě tlustej nepřipadá ;-)[mates668.gif]

Navíc co jsem tak četl i na netu tak i spousta chovatelů udává podobné proporce a jsou to lidi u kterejch bych se nebál toho že hada mrzačej nějakym překrmovánim ;-)
Můj had žere jednou za 2-3 tejdny podle velikosti kořisti. Vždy počkam až se vyprázdní pak ho necham pár dní šmejdit a pak teprv dostane nabaštit.
Navíc teď se měsíc postí :-)

Jelikož mi krokodýl včera nasadil brouka do hlavy s tím že můj hodnýš má nadváhu, tak sem ho dnes převážil a ukázala se mi hodnota 8,3 kg což je o půl kila méně než včera.
Došel jsem si tedy vypůjčit váhu od kamaráda a teď jsem hada znova převážil. Navážil jsem 7,1 kg.
Je to váha na "novorozence" s max. hodnotou 10kg. Moje váha kde jsem hada dosud vážil je klasická váha s hodnotou do 150 kg a vážil jsem tak, že jsem se nejprve zvážil sám a potom s hadam kolem krku. Z rozdílu jsem vypočítal váhu hada.
Takže se omlouvam ze desinformaci :-[ a opravuji, že můj hodnýš má při 220cm, 7,1 kg

Omlouvám se, jestli jsem tě nějak nahlodal. Jen mi to přišlo dost. Taky je možný, že máš samici, znáš to, každý je omylný, ty bývají mohutnější, je to taková jejich příprava na březost. Těch sedm je bych řekl celkem v pohodě, samozřejmě, když nacpe 1,5 kg králíka nebo pár potkanů, tak to hned poskočí. Naopak když je vyprazdněnej (občas je to pěkná hromada), tak je to zas jinak. Krmíš dobře v těch delších intervalech 2 až 3 týdny. Znám lidi, co je překrmujou každý týden a to je pak horší. Jinak přeju, aby se ti dařilo a hrozňa nebo hroznice, vždyť na tom nezáleží, zdárně rostl. Mrkni mu (jí) na drápky, samice mají malinké, tak jako jedna šupinka na boku a takhle velcí samci dlouhý tak půl centimetru a víc. Když tak sem hoď obrázek. Měj se a ahoj. Krokouš

No aspoň si to myslim, že mam samce. Když sem si ho objednával chtěl jsem samečka, takže spolehám na to že mi skutečně samce poslali, i když na druhou stranu mi je to úplně jedno jestli to je ON nebo ONA, hlavně že se má k světu (ještě jsme nezastonali) a že má klidnou povahu :))

Pro Nuní: Promiň, mám takovou blbou otázku, kolik tě ten 100% heterák stál? Mělo by to být tak 5 až 6 tisíc. Jestli to bylo výrazně míň, tak bych na tu stoprocentnost moc nesázel. Nejhorší na tom je, že to na nich není poznat a musí se to ozkoušet spářením s albínem nebo jiným heterákem. Jestli nechceš neodpovídej. Jinak ty rozměry by to chtělo opravdu o něco větší. Já si teď udělal dvě terárka 180 x 70 x 55 cm z OSB desek (18 mm síla) a je to paráda, dva to v klidu zvednou nad hlavu a cena je poloviční oproti sklu. Mám tam kolejničky na 4 mm skla. Akorát je dobrý si na kraji nechat pár mm místo na vymetení substrátu z kolejniček, ale jde to i vysát vysavačem. A skla musí být dobře zabroušená (sražené hrany), aby to nedrhlo.

Pro krokodýl: Ahoj, mám Julinu od kamaráda za 2000 a kamarád od známého. Julina prej má otce albína a matku obyč. Vím že to nejde poznat, ale známe chovatele, takže by jsme mu pak vyčinily]:). Prosímtě co jsou to OSB desky? Je to laminovaná dřevotříska? Z ní bych to chtěl dělat. Chci si udělat stěnu se třemi terarii, tak koukám hlavně po cenách. Myslím že dřevo je stejně lepší tepelný izolant než sklo, do teraria všichni koukají ze předu takže skleněné šoupačky stačí a hlavně tam bude mít mazlík větší klid. Nebo se mýlím? Je to muj první had, nechci nic zanedbat, nebo něco udělat špatně.

OSB desky nejsou laminovaná dřevotříska. Jde o speciální desky z kousků dřev slepených lepidlem. Má vodoodpudivou úpravu. Ale přez spáry se musí přelakovat, aby to tam neprosakovalo, jinak by to mělo být proti vodě odolný. Najdeš to pod tím názvem v OBI nebo Baumaxu atd. Stojí asi okolo 120 až 200 za m2, záleží na síle a obchodu. Spojoval jsem to samozařezávacíma vrutama (tak na každejch 30 až 40 cm jeden) a plastové kolejnice jsem přilepil Chemoprénem (tekuté hřebíky), drží to jak bejk.

Vlastně nejsou žádní 66% nebo 50% hetero. Buď je 100% hetero nebo hetero není. Ty procenta pouze vyjadřují pravděpodobnost, kolik je mezi normálně zbarvenými mláďaty hetero mláďat. Např. pokud páříš albína s normálním hrozňou, jsou všechna mláďata hetero na albino = 100%. Pokud je rodič hetero a druhý normální, hetero je přibližně polovina mláďat = 50%, takže vlastně máte 50% šanci, že jakékoliv mládě bude hetero. Pokud by tedy oba rodiče byli heterozygotní, měli by mít zhruba jednu čtvrtinu albinotických mláďat a tři čtvrtiny normálně zbarvených. 2/3 těchto normálně zbarvených jsou hetero (= 66% šance). Jsou to statistická čísla, takže i když máte dva hetero nemusí být ve vrhu čtvrtina albínů, nemusí tam být žádný nebo jich může být třeba víc než polovina. Takže ani když ve vrhu rodičů nebyli žádní albíni neznamená to jistotu, že nešlo o dva heteráky. Chce to víc než jeden vrh. Úplnou jistotu máte pouze při křížení s albínem.
Pokud by jeden rodič byl hetero a druhý (ten "66%") normál, máš opravdu 50% šanci, že se jedná o hetero hrozňu...

Záleží na tom, jestli budeš mít kámen řízaný termostatem, nebo jestli pojede pořád a budou ho spínat pouze hodiny. Pokud bude topit pořád doporučuji ho udělat tak, aby jeho povrchová teplota nepřesáhla cca 37 stupňů. Lze to spočítat, záleží na použitém materiálu, mocnosti krycí vrstvi a teplotě okolí. Spíše než ke kameni, bych se klonil k topné desce, když totiž opominu váhu, lze ji snáze spočítat a následně i vyrobit, nebo koupit. A to terárko bude opravdu malé..