Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek

Prosím Vás, poradíte mi, jak pomoci hadovi se svlekem? Měli jsme nějaké kožní problémy a tak to neproběhlo tak, jak mělo. Možná je to tady už někde napsané, ale nenašla jsem to. Díky moc

Ahoj, jestli je po svleku a ještě na něm zbyli kousky staré kůže, je potřeba je odstranit.
Doporučil bych hada vložit do vlažné vody a starou kůži odstranit ručně (jakoby oloupat). Chce to trpělivost protože se mu to asi moc líbit nebude, ale je to nutné. Stará kůže by mohla být živnou půdou pro další kožní problémy, zvýšenou pozornost bych věnoval tomu je li dokonale odstraněna stará kůže z konečku ocásku. ;-)

Šupiny na očích jsou opravdu slabé místo a taky se blbě svlékají. Chce to navlhčit hadovi hlavu. Pak si navlhčím ruce a pomalým pohybem přejíždím hadovi přes oči. Po chvíli by se měla odloupnout stará kůžička. Ale chce to strašně moc opatrnosti :))