Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POMOC - JAK TO VYRESIT?!?

Dobry den..mam jeden fakt velkej problem..mam doma v terarku agamu a porad ji krvaci cumak..neni nemocna, ale porad se zranuje tim, ze vrazi do skla teraria..jakmile spozoruje sebemensi pohyb v okoli teraria, leti ke sklu a vzdy do nej narazi..vazne nevim jak to mam resit..na cumacku se ji tvori strupy a porad si to roztlouka..jak ji to odnaucit, nebo jak se da zabranit tomu aby se takhle zranovala?????
diky mockrat za radu..

To teda neni tim, tyhle agamy jsou prostě občeas zbrklé a velmi rychlé, takže když se leknou, rozběhnou se kamkoli kam si myslí, že můžou a sklo pochopitelně nevidí, takže do něj vletí a zranění je na světe. Občas pomůže i jemná síťovina přes sklo (ví, že tam nemůže tak do toho nenarazí) jako třeba jemná záclona a tak.
Úplně ideální když se už od mláďat zvykaj na ruku, mě tohle mláďata nedělaj a to po měsíci ani odchovy, takže je můžu vklidu krmit i z ruky.