Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POMOC - JAK TO VYRESIT?!?

Dobry den..mam jeden fakt velkej problem..mam doma v terarku agamu a porad ji krvaci cumak..neni nemocna, ale porad se zranuje tim, ze vrazi do skla teraria..jakmile spozoruje sebemensi pohyb v okoli teraria, leti ke sklu a vzdy do nej narazi..vazne nevim jak to mam resit..na cumacku se ji tvori strupy a porad si to roztlouka..jak ji to odnaucit, nebo jak se da zabranit tomu aby se takhle zranovala?????
diky mockrat za radu..

Mám obavu, že zakrytí moc nepomůže. Bude v klidu a až to odkryješ bude to to samé. Naopak se doporučuje tyto plaché jedince nechat někde, kde je ruch, aby si na to zvykly. Ideální je udělat takovou klec z nějaké síťoviny, aby si do té doby než si zvykne nezraňovala tlamku. Ale tím, že ji zakryjete si nezvykne, jen neuvidí ven a nebude se plašit, ale to by muselo být terárium zakryté celé a pořád a stejně při jakékoli manipulaci (krmení, rosení, čištění) bude plašit a zraňovat se. Jediné řešení vidím v té voliérce ze síťoviny umístěné na místě, kde se běžně někdo pohybuje. Ten poraněný nos a tlamku omyjte a potřepejte tamponem namočeném v betadinu (ředěný 1:10 s vodou) nebo heřmánkovým odvarem, nejlépe několikrát denně.

To teda neni tim, tyhle agamy jsou prostě občeas zbrklé a velmi rychlé, takže když se leknou, rozběhnou se kamkoli kam si myslí, že můžou a sklo pochopitelně nevidí, takže do něj vletí a zranění je na světe. Občas pomůže i jemná síťovina přes sklo (ví, že tam nemůže tak do toho nenarazí) jako třeba jemná záclona a tak.
Úplně ideální když se už od mláďat zvykaj na ruku, mě tohle mláďata nedělaj a to po měsíci ani odchovy, takže je můžu vklidu krmit i z ruky.