Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ŽELVY SE MI PEROU!

Zdravím chovam želvy nadherne už 1Olet. Měl jsem jednoho samečka a dvě samičky, bohužel mi jedna samička letos v letě umřela. Zbyl mi teda sameček a samička. Tyto dvě želvy si sebe moc nevšímaly..a tak to bylo i do doby(asi dalších pet mesíců) než jsem dal jednu malinkou nalezenou želvu do akvaria..asi po tydnu samec začal na malou naražet a hryzat ji. Samičce mala želva nevadila tak sem je nechával spolu a samec lozil po bytě. Když sem ale malou želvu z akvaria vytáhnul a dal tam misto ni samce tak samec začal vyjíždet i po své staré známe, ta si to už ted nenechava líbit takže sem tam prohání samice samce, sem tam samec samici..napadají se pokaždé když je dám k sobě. Napadání je velmi brutální koušou se nejen do nohou a ocasu ale i do HLAV..prosím o pomoc vubec netuším co stím. Děkuji za případné rady

já sem před 11rokama dostala malinkou želvičku..jenže byla pořad smutna moc nejedla a tak sem ji pořidila kamaradku..jenže ta byla o malinko větší a všechno ji snědla a byla na ni zlá..nekousala ji ale ta menší se radši schovávala..no a větší rostla a rostla a mala moc ne..ale jinak se nic nedělo tak sem je nechala u sebe..bohužel ta mala mi umřela asi před pěti rokama(byla nemocná)..a velkou mam dodnes...je to tak že přežije jen ten silnější...takže já bych určitě dala jinam samce...jinak to dopadne špatně..