Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ŽELVY SE MI PEROU!

Zdravím chovam želvy nadherne už 1Olet. Měl jsem jednoho samečka a dvě samičky, bohužel mi jedna samička letos v letě umřela. Zbyl mi teda sameček a samička. Tyto dvě želvy si sebe moc nevšímaly..a tak to bylo i do doby(asi dalších pet mesíců) než jsem dal jednu malinkou nalezenou želvu do akvaria..asi po tydnu samec začal na malou naražet a hryzat ji. Samičce mala želva nevadila tak sem je nechával spolu a samec lozil po bytě. Když sem ale malou želvu z akvaria vytáhnul a dal tam misto ni samce tak samec začal vyjíždet i po své staré známe, ta si to už ted nenechava líbit takže sem tam prohání samice samce, sem tam samec samici..napadají se pokaždé když je dám k sobě. Napadání je velmi brutální koušou se nejen do nohou a ocasu ale i do HLAV..prosím o pomoc vubec netuším co stím. Děkuji za případné rady

Předmět Autor Datum
Nech u sebe dospělý pár, oni si na sebe zase zvyknou a tu malou dej do zvláštního terária min. do do…
krokodýl 14.01.2007 16:07
krokodýl
Přesně tak, mám to tak stejně. Mám dospělý pár už skoro 12 let. Samec má okolo 18cm, samice přes 20…
knoxville 14.01.2007 18:33
knoxville
odstranila bych toho brutálního do jiného akvárka...
vinnia 24.04.2007 12:50
vinnia
Ahoj,mě tohle dělá samec jenom na jaře.Když po zimování se začínají pářit,tak samec mává předníma no…
Melda 24.04.2007 15:55
Melda
já sem před 11rokama dostala malinkou želvičku..jenže byla pořad smutna moc nejedla a tak sem ji poř… poslední
lusie 24.04.2007 23:40
lusie

Nech u sebe dospělý pár, oni si na sebe zase zvyknou a tu malou dej do zvláštního terária min. do doby než se velikostně přiblíží těm dospělým. Mohly by jí nepěkně ublížit. Taky nepíšeš, jak mají velký prostor a jak zařízený, to může hrát taky roli. Každopádně bych tu malou choval zatím zvlášť. Ale pokud spolu ty velké vycházet nebudou a samice s malou jo (nepíšete o kolik je menší), tak chovejte zvlášť samce. A časem až malá doroste je můžete všechny zkusit spojit ve větším akvateráriu. Želvy jsou většinou samotáři a stýkají se jen při páření a při vyhřívání na souši se také většinou tolerují.

Přesně tak, mám to tak stejně. Mám dospělý pár už skoro 12 let. Samec má okolo 18cm, samice přes 20 a stejně je vůči ní agresivní. Ale trochu se bojim že se vzájemě prostě nesnesou, udělal jsem jim akvaterárko 120x70x25cm vody + souš a pokračuje to dál. Jediný místo kde se snášejí je souš. Rozhodně to nepodceňuj, dokážou se vzájemě dost zranit. Když je rozdělím a dám po několika měsících k sobě, jsou pár dní v klidu a pak to začne zas...
Podle mě by to buď chtělo obrovskej prostor a vněm různý překážky aby měli možnost se před sebou vzájemě shovat, nebo chovat odděleně.

Ahoj,mě tohle dělá samec jenom na jaře.Když po zimování se začínají pářit,tak samec mává předníma nohama a tancuje kolem samice.Poton ji začne chytat za přední nebo zadní nohy a je schopen si proní vylézt i na břeh.Kolikrát to opravdu vypadá hrozivě.Jinak želvy mám jednom teráriu tři.Chovný pár a samce kterému jsou tři.V druhém teráriu mám dvě velké samice a nedávno jsem dostal malou asi tříletou a vše je v pohodě.Terária jsou 120x50x50.;-)

já sem před 11rokama dostala malinkou želvičku..jenže byla pořad smutna moc nejedla a tak sem ji pořidila kamaradku..jenže ta byla o malinko větší a všechno ji snědla a byla na ni zlá..nekousala ji ale ta menší se radši schovávala..no a větší rostla a rostla a mala moc ne..ale jinak se nic nedělo tak sem je nechala u sebe..bohužel ta mala mi umřela asi před pěti rokama(byla nemocná)..a velkou mam dodnes...je to tak že přežije jen ten silnější...takže já bych určitě dala jinam samce...jinak to dopadne špatně..

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru