Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnozovani leguanu madagaskarskych

Chovam par leguanu madagaskarskych a vcera samicka po roce spolecneho souziti snesla jedno vejce.Jak co nejlepe postupovat pro zdarny odchov? /Oplurus Cuvierii/
Úprava nadpisu z nicneříkajícího "Rozmnozovani" (Opravil a natřel GG) (GG)

loading...

Našel jsem akorát, že pan T. Bukovský inkuboval tři vajíčka při teplotě +- 29 stupňů a inkubace trvala okolo 70 dní. Měl ale problém s líhnutím, jedno mládě se udusilo ve vejci a další musel nastřihávat. Osobně se domnívám, že u mnoha druhů by byla vhodnější teplota okolo 29 až 30 st. s nočním poklesem na 24 až 25 st., což je přirozenější. Inkubační doba se o něco prodlouží, ale mláďata mohou být silnější. A zřejmě to bude mít i pozitivní vliv na vyrovnanost pohlaví při více vajíčkách. Krokodýl