Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka...

Lidičky mam dotaz, mam korálovku sedlatou (30cm), ale je strasne placha, neco podobneho uz jsem cetl, ale ta moje vzdy kdyz ji vezmu do ruk, tak me posere :-( , je to normalni??? Nebo bych ji mel nechat v klidu??? Chci at si zvykne... predem moc dik

Souhlasim s Gadjukinem! Měl jsem taky koralovku a raději jsem ji "posunul" dále. Co takhle zkusit něco většího a klidnějšího - třeba "Hodnýše domácího" (Hroznýš královský - Boa constrictor). Velký, klidný, mazlivý, efektní had. Určitě Tě nezklame!:puff:

Už mi pár korálovek rukama prošlo (i sedlatých) a nemohu souhlasit s tím, že jsou to nějací velcí plašani. S růstem se zklidní a mohu bez problému vzít do ruky, kterou chci. Naopak třeba u těch doporučovaných obsolet či hroznýšů se může spíš objevit nějaký kousavý jedinec. Samozřejmě, že povaha hada je individuální, ale nevím o vyloženě zlé korálovce. To že když pro ní sáhnu do terárka a ona se rozjede s úmyslem ruce uniknout, je naprosto přirozené, ale pokud už ji opatrně uchopíte a polovolně necháte prolézat rukama, je úplně stejný mazel jako spousta guttat nebo hrozňů. A mnohem lépe se manipuluje s plašanem korálovkou než plašanem hrozňou. Jinak se držím toho, že hadi nejsou na hraní, takže nevyhledávám druhy podle povahy, ale podle zajímavosti (pro mne).