Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co pořídit?

Chtěla bych si pořídit do svého chovu další druh. Mám p.regius, e.c.cenchria, a.dumerili a b.c.i.hog. Měl by jste někdo nějaký typ? Přemýšlela jsem o ch. viridis, ale vzhledem k jejich údajné agresivitě a kousavosti, nevím, nevím. Nějakého hroznýšovitého, v dospělosti max. do 2m velkého a v ceně do cca 10ti tis. Kč za mládě ... napadá Vás někoho něco?

Předmět: Re: Co pořídit?
Autor: krokodýl
Datum: 16.2.2007 12:47
[avatar]
Pokud to nejsou zrovna biaci (ti chondrouši), tak zas tak agresivní nejsou. A nebo, co třeba nějaké čisté imperatory (kromě těch vašich HIBů), bývaj sice občas až k těm 250 cm (hlavně samice), ale zase jsou to "mazlíci".

mazlíci :?: proto mě hned napadlo slovo mírumilovní

Boa c. c. není také většinou nijak moc agresivní, já to myslel vzhledem k jiným druhům hadů a tuším, že v té diskuzy šlo i o menší hroznýše, proto imperator. Jinak si nemyslím, že by měli B. c. c. nebo jiné poddruhy horší povahu. Kousavostí a "temperamentem" je známý jen argentinský B. c. occidentalis. Imperatora jsem v chovu neměl, ne že bych nechtěl, ale prostě na něj zrovna nedošlo. Měl jsem a mám obyč. mixáky a to spíš z určité nostalgie, než že bych je tolik musel mít. Jelikož ale zastávám názor, že většina krve mixáků pochází původně z mexických imperátorů, tak jsem je vlastně měl a mám:-D. Jinak se nenech mýlit, oni někteří imperatoři nejsou nijak malí a samice mají v klidu až okolo 2,5 m. Spíš je to tak, že B. c. c. téhle velikosti dosahují všichni a běžně (samice i přes 3 m), ale neobjevují se drobné populace jako u různých geografických forem imperatora. Takže jen o velikosti to není.

To zas neee. Imperátoři jsou v průměru přeci jen menší než B. c. c., ale čistý B. c. c. není rozhodně běžný, ceny mláďat se pohybují okolo 10 000 Kč. Ty máš na mysli spíš normální tzv. mix B. c., to jsou ti "běžní" za tisícovku. Ale samec i u mixů i imperátorů by do těch dvou metrů (u mixů i lehce nad) měl být. Jinak bych doporučil třeba Hogg Island Boa (což je taky imperator), který má v dospělosti taky maximálně okolo dvou metrů, je krásně světlý (taková bílá káva) se světlou kresbou, někdy až do oranžova a cena je jakžtakž přijatelná - 5 až 6 tisíc Kč. Ale jak říkám většina těch běžnějších forem imperátorů je do dvou metrů samci, samice tak do 2,5 m, takže to je celkem schůdný.