Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krajta ametystová (Morelia amethistina)

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá typ na seriozní literaturu, nebo odkaz na webové stránky kde by se člověk dozvěděl víc o chovu krajty ametystové (moc jsem toho nevygoogloval :-/ ) a nebo kontakt na chovatele kterej se chovem tohoto nádherného hada zabývá? Uvítám a budu vděčen za cokoliv co se bude této krajty týkat ;-)

.......zamiloval jsem se, byla to láska na první pohled :-[

Tak už to není aktuální, páč jsem našel co jsem hledal...sice v angličtině, ale já se s tim nějak poperu :-D
Kdyby ale někdo k tomu něco měl, třeba osobní zkušenost z chovem atd., i nadále budu rád když se se mnou podělí ;-)

Ten první odkaz je vynikající ( více takových ).

Bohužel včera jsem tomu věnoval tak 3 hodiny a podobně zajímavej článek už jsem nenašel, galerií a obrázků je celkem dost, ale rozumnýho povídání o těhle krasavcích je jako šafránu. Každopádně budu hledat dál a jak na něco narazim, tak to sem dám ;-)

zdravim.jo amethistiny tam maj-a sou to taky pěkný mackové ( skoro jako ty tmavky... :-D ) ale jestli maj ted mladý to nevim, ale určitě je už několikrát měli...
jinak tou sou pěkný hádci..;-)
a nekoukali jste k pythonům-co vim takje taky nabízeli-nedávno...
jinak sem našel nákej článek o chovu na : http://www.morelia.hu -snad to pomůže...
až si je někdo pořídíte-tak sem určitě dejte fotku...;-)

jj ze smíchova se ozvali a možná se něco rýsuje, ovšem to se rýsovalo prej i loni a nekonec z toho nic nebylo, tak uvidím.
Jinak jsem ještě kontaktoval chovatele v německu kterej je podle mých informací měl chovat, ale ten mi odepsal, že už je nemá, páč to byli ukrutně agrasivní bestie a bez háku a silných rukavic se do terárka neodvážil :-D
A pak co se zbavil těhle "bestií" tak si pořídil párek písmenkovek, že prej jsou proti ametystovkám beránci. Takže to musej bejt asi pěkný rošťáci :-D
Dokonce mě od chovu ametystovky odrazoval. Ale to je zbytečný páč jí stejně chci :))

tak to jo :-) já totiž jeden čas do hungárie jezdil docela často a mam takovou zkušenost, že když jsem na ně zkoušel anglicky nebo německy tak se mi jen přiblble smáli do ksichtu a pořád něco nesrozumitelnýho blábolili............až jsem litoval, že nemám po ruce baseballovou pálku ]:):-D

na internetu sem toho moc slusnyho nenasel, ale pisu si s jednim americanem kterej je ma tak se dozvidam novy veci:) mam od nej i naky fotky. vecer sem naky hodim:) ja sem ani nevedel ze je v cesku nekdo chova. mam toho o nich celkem dost ale bohuzel na papirech a v nakych knizkach:( PARA myslim ze se na mageu uz nebudu zminovat o nakych hadech pac je potom vetsina chce:-D a ziska je driv nez ja:-D:-D

LACHESIS hehe :-D, jsem zjistil, že v německu je docela dost chovatelů co je mají.........si piš že pro mě nebude problém do germánie dojet a klidně se pak můžeš svézt se mnou ]:)

a ziska je driv nez ja

Takhle jsi dopadl s tou mřížkou, předběhl tě Granit viď? no s tou ametystovkou to asi budu já jestli budeš příliš dlouho otálet :-D

Terárko je vyfocený ve vláknu "morelia clastolepis", najdeš tam i nějaký fotky. Smotaného jsem ho dýl nefotila, není moc co a ani z toho není poznat jak roste. Tady je jedna čerstvá fotka, ale se zkreslenou perspektivou, takže nevypadá nijak moc dlouhý:
[http://img507.imageshack.us/img507/4142/snmek2182. jpg]

A jedna dva roky stará na oblíbené větvi:
[http://img842.imageshack.us/img842/8014/snmek084r. jpg]

Terárko je 170x90x90.