Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rada k chovu korálovky sedlaté

Prosim o radu zkušenějších, přemýšlím o chovu korálovky sedlaté , je to velkej problém chovat ji v akváriu než v teráriu?? přece jenom to maj asi v genech (obavy z ptáků atd...) Uplnej začátečník nejsem ,ale s hady nemam moc zkušeností. Mohl by mi někdo poradit ze zkušenosti s čim je nejlepší začít?? (můj tajný sen je hroznýš královský ,ale zatim na něj neni místo). Za odpovědi diky

dovolil jsem si upravit nadpis dotazu (Opravil a natřel GG) (GG)

Akvárium (je to teda klasický terárko pro želvy ,ale plošinku odstranim) je velký 80x40x35 a víko bych asi udělal ze dřeva. Jak velkou bych tam měl mít větrací plochu ? stačí na to použít třeba obyčejná síť na hmyz? takže topný kámen atd.. neni potřeba?? odpovědi si moc vážim diky

Topný kámen je zbytečný, jako zdroj tepla poslouží stejně tak žárovka. Větrání udělej dost velké, klidně přes celé víko, alespoň se ti terárko nepřehřeje a bude tam větší tepelný rozdíl mezi nejvyšší a nejnížší teplotou. Mnimálně ale udělej větrání na jedné čtvrtině až třetině víka. Použít lze klasické kovové muší pletivo, lépe nerezové.