Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - nutné

Ahojky,
2. listopadu 2006 jsme si zakoupili užovku červenou, která byla narozena v srpnu 2006. Byli jsme na ní pyšní, žrala nám týdně dvě holátka a to s velkou chutí. Každý měsíc se svlékala.
Jako podklad v terárku používáme kokosový substrát. A v tom je ten problém. Užovka je celé dny v onom substrátu zahrabaná. Nevylézá a nežere. Naposledy jsme do ní dostali po 14-ti denním půstu dvě holátka, ale to takovým způsobem, že jsem jí k tomu musela donutit. Nyní je to opět 14 dní co nežrala a opět nám odmítá potravu přijmout.
Nevíte v čem by mohl být problém? Děkujeme za každou radu.....

Chtělo by se to víc rozepsat. Podmínky chovu, teplota, vlhkost atd. Že je zahrabaná v substrátu není nic neobvyklého, hadi to občas dělají.
Podle toho co píšeš to na nějakej problém nevypadá, řekl bych že si jen dává malý půst, ale jak jsem napsal, zkus se víc rozepsat a jelikož je tu dost lidí co užovku červenou chová, jistě ti někdo poradí ;-)

No, zatím jí ještě máme v provizorním terárku (30cm šířka, 25 cm výška, 15cm hloubka) Má tam klacek na lezení, kůru, pod kterou se může schovat a misku s vodou.. A rosím ob den. Terárko je v místnosti, kde je cca kolem 28 stupňů. V noci jí přitápíme žárovkou.
Jo a děkuji za radu ;-)

Za ty výlevy se omlouvám;-), jsem celkem kliďas, ale to víš, každý druhý den podobné dotazy, buď krajta královská nežere nebo guttata (případně korálovka)- pomozte. Přitom většinou ty odpovědi tu už několikrát jsou ve starších příspěvcích. Jinak přeju ať ti guttátka dělá už jen samou radost. Ahoj.