Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Žárovky

Dobrý den teraristi:-)
Malý dotaz. Mám terárium o rozměrech 60x40x50cm. Chtěl bych do něho pořídit nějakou žárovku pro plazy. Přemýšlím o nějaké celospektrální (bodové) žárovce. Problém je, že nevím kolik watů by měla mít vzhlëdem k velikosti terária. Nerad bych guttatu "připekl".
Díky za Vaše čas a odpovědi.

loading...

Trochu zbytečná drahá sranda. Guttce bude vyhovovat obyč nebo bodovka 25 W, raději ty tři stovky, co ušetříš investuj do druhý guttaty;-). Hadi získávají D3 z potravy, takže UVB nepotřebují. A stejně Reptiglo je jeden z nejhorších (nejslabších) zdrojů UVB, takže to je skoro jako když tam máš obyč. reflektorovou (bodovku) žárovku. Reklama holt dělá divy.:-D