Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polyuretanova pena-jedovate vypary?

Zdravim, mam takovy problem...V mistnosti se zviraty mam udelanou drevenou podlahu, z smrkovych desek nebo co to je...Kazdopadne, po okrajich u sten zustaly nyvelizacni spary, nebo jak se tomu nadava, ta je pochopitelne prekryta listou, ale i presto pod listou, mezi zdi a okrajem desky zustava mezirka, kam se obcas dostane nejakej ten cvrcek a obcas i hade:-/Sice se odtud dobre lovi, vim, ze je tam najdu, ale i tak to zneprijemnuje zivot, odsroubovavat porad dokola kdyz neco utece....Napadlo mne, vystrikam to polyuretanovou penou, necham chvili pracovat a pak zariznu a zalistuju. to by nebyl problem. Ale v mistnosti mam sklipkany, chameleony, leguany, hady, gekony, mimojine i kytky...Takze zde je moje hlavni otazka: Jsou vypary z tehle stavebni polyuretanove peny toxicke?Predpokladam, ze ano, takze dalsi otazka: POkud budu vetrat, nebude to stacit abych predesel nejakym problemum?
Diky za nazory, Red

Pěnu jsem už párkrát používal, a četl jsem nějaké technické specifikace.
Pěna smrtdí jen chvilku po vytlačení z plechovky, pak už jen vysychá. Po 24 hodinách je tuhá a nepracuje a po několika dnech je naprosto inertní. Není cítit, nic se z ní neuvolňuje, nereaguje na většinu chemikálií, prostě nic. Největší nebezpečí je opravdu tehdy když ji někam dáváš aby ti něco neroztrhala.

Jo, a cvrčci to prý rádi baští.

Spíš bych se bál o podlahu, než zvířata...Tatík s tim tmelil vysekanou díru okolo odpadu a jak to tuhlo, odtrhlo to dřevěný obložení. Nezdá se to, ale rozpíná se to fest.
Jinak mám jednu stěnu takhle udělanou v terárku, celá je opískovaná, ale horní okraj sem nechal. Zophobas kterej přežil krmení tam vylez a vrtal...takhle dolez až dolů, tam se zakuklil a zdechnul. Vyndat nejde, musel bych rozřezat celou stenu. Mrtvej vyschlej brouk mě tam straší a asi bude strašit ještě hódně dlouho. Bacha na to :-D

Pěnu také používám na pozadí a zvířatům vůbec nevadí.Jenom bych se jí bál dát na tu podlahu.Jsem truhlář a podlahy a okna dělám v práci.Mezera mezi zdí a podlahou musí být minimálně 2 cm jinak se muže stát,že se vám podlaha pří navlhčení zvedne.Podlaha by mněla mít místo kam se roztáhne.Je jedno jestli je to vlhkostí vzduchu,nebo při přímém polití.;-)