Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení úžovky červené

Zdravím, v lednu jsem si ve zvěráku koupil užovku červenou, v současné době měří asi 45cm. Mám ji v terárku o velikosti 50x35x35cm, substrát + klacky na lezení, úkryty a miska s vodou. Nejdříve týden nic nežrala, tak mi nabídly, že mi ji budou krmit. Ale už asi tak 2 týdný skouším, aby si potravu (holata) vzala sama a nic, tak jsem zase šel do zvěráku aby ji nakrmily s tím, že ať mi ukážou jak se to dělá ale odmítly. Rád bych ji dokrmoval sám, zkoušel jsem to ale marně. Když to z čtvrtiny má v sobě tak to zase vyvrátí a neustále odmítá. Můžete mi poradit jak to holé mám do ní nacpat, fakt si už nevím rady. Dík za odpovědi.

casem se to naucis, chce to chvili cviku.
ja krmim guttaty klasicky, seriznu spejli na plosku, rozevru ji tim tlamku,do tlamky nastrcim cumak holete ( neni spatne kdyz je namocene v bilku vajicka- lip to klouze) a pak uz jen pomoci TUPEHO konce spejle pomalinku zasunuju do hadice....az bude v tlamce podrzim tlamku tak aby ji nemohla otevrit a vyblit to a lehce masiruju spodni cast hadice tak aby se hole dostalo aspon do 1/3 hadice, pak uz by to vyhodit nemela.Ze zacatku mi to taky neslo, prvni odchov guttat mne naucil:-D
[guttatasnuska.jpg]