Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herpetofauna ČR 2007

Zdravím, mám takový nápadek. Jelikož začíná sezóna obojživelníků a plazů. Mohli byste sem vkládat foto plazů a obojživelníků, které potkáte na vycházkách naší přírodou. Plus, aby to mělo nějakou informační hodnotu, by bylo dobré přihodit doplňující info, jako datum, čas, lokalita, případně ještě počasí (jasno, deštivo, teplota atd.). Přesnosti se meze nekladou. Vzhledem k obtížnosti determinace skokanů v terénu, bych to omezil na skupinu zelení (R. ridibunda, R. lessonae, R. kl. esculenta) a hnědí (R. temporaria, R. dalmatina a R. arvalis), samozřejmě pokud to rozeznáte, tím lépe. Časem by mohla vzniknout zajímavá sbírka údajů, která by měla i svoji hodnotu. Zatím jsem se bohužel ven pořádně nedostal a vzhledem k zaměstnání to vidím až tak za 14 dní, tak zatím osobně nic nepřidávám, ale věřím, že někdo už měl vzhledem k počasí štěstí a brzy sem přibydou první "vlaštovky" resp. první "žabácí a plazíci".

Nápad se mi velice zamlouvá, dovolil jsem si proto vlákno přilepit. Aby se nám, mrška neztratilo. (Opravil a natřel GG) (GG)

To jsem netušila,sršíte tady takovým množstvím názvů a druhů všech možných pro mě prostě "ještěrek,hadů a žab",že jsem myslela,že těch mloků bude určitě taky několik. Zase jsem chytřejší.

Přidám ještě jednoho krasavce i když sem tak úplně nepatří,ale taky se to dneska myslím hned tak nevidí.Zvláště v říčce u chatové oblasti, místo taktéž jako mlok,jenom datum 28.7.2007, 16.20hod, jasné počasí
A tady vím zase jenom,že je to rak :-D

[http://i218.photobucket.com/albums/cc170/zuzisvobi/ 2872007_Frydlant_072.jpg]

Fuj, ještě po dvaceti letech se budím hrůzou - Slovenská moderní tvorba. Já znal na Slovensku jenom S.Chalůpku - Mor ho, hoj mor ho, ale ten prej nepatřil k moderní tvorbě. Nakonec předsedkyně ocenila to jak dlouho jsem dokázal hovořit o něčem o čem jsem vůbec nic nevěděl.