Elaphe gutata
Zdravím,
zajímalo by mě, od jaké délky můžu gutě dávat potkaní holata. Má asi 45 cm a na jedno krmení padnou i tři myší holata.
Taky úplně nevím, jak rychle poroste.(Za jak dlouho bude mít třeba metr?)
Předem díky za odpovědí.
Zdravím,
zajímalo by mě, od jaké délky můžu gutě dávat potkaní holata. Má asi 45 cm a na jedno krmení padnou i tři myší holata.
Taky úplně nevím, jak rychle poroste.(Za jak dlouho bude mít třeba metr?)
Předem díky za odpovědí.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Ahoj. Dávaj vačšie holata. Potkanie holatko možeš dať keď bude užovka v najhrubšom mieste hrubá ako to holatko. Predpokladám, že skor zvládne myšiu skákavku.
Jo a mám ještě jeden dotaz ohledně tohohle hádka: Nevím proč, ale pořád má potřebu se přes den někam schovávat. Mám ho zatím v akvárku 95x25x45, topím bodovou 40W žárovkou, žere jak drak, ale pořád ho musím hledat v nejakých úkrytech. Co s tím? Někde jsem četl, že by had neměl mít možnost úkrytu, aby celé terárium vnímal jako svůj úkryt. Je na tom něco pravdy?
Zvlášť u mláďat je ukrývání normální jev. Časem si navykne a bude zůstávat i venku. Taky se může schovávat do substrátu při vysokých tepotách, kolik ti tam dělá 40 W bodovka? Kolik pod zdrojem a kolik na opačné straně terárka?
Pod žárovkou jde teplota skoro na 40°C, nejchladnější místo má 21°. Přes noc tam bývá tak 17-20°. Myslím, že jí to vyhovuje. Po nažrání se opéká pod světlem a až to stráví, zas se zaleze někam schladit
Tých 40°C je moc, daj tam slabšiu žiarovku, aby bolo pod zdrojom tak 32°C.
Ahoj. Pre hady je prirodzené sa schovávať. Keď vyrastie zlepší sa to - čím je had vačší, tým menej sa cíti ohrozený a menej sa schováva.
Mláďata zvládnou i o něco silnější (tlustější) kořist než mají tělo. V 45 cm už novorozené potkáně nebo osrstěné myše zvládne. 1 metr mívají tak v 1 až 1,5 roku.
Já bych taky potreboval poradit, zda svymu paru guttek mam nechavat jeskyňku od EKO-TERRA (tu nejmenší, ale to je jedno) ptz na stránce daimon.webzdarma.cz píše, že svý krajtě nedává žádný úkryt aby si zvykla na okolní pohyb a aby si myslela že terárko je její úkryt ..
Děkuji za rady
Rodniik.
Jestli jde o ty mláďata, pak bych úkryt úkryt nechala. Daimon mluvil o velkých škrtičích, tam se jedná o jinou situaci. Rostou rychle a bývají odmala dost sebevědomý. Nemají tolik obav že je něco sežere jako menší druhy hadů. Za sebe bych dala možnost úkrytu každýmu hadovi. Velkým škrtičům bych dala možnost vlézt si pod polici, menším cokoli co je nízko nad nimi a aspoň částečně jim to tvoří zdi. Může to být kůra, kus květináče, cokoli. Neriskovala bych, že mi háďě přestane žrát jen proto, že je bez úkrytu vystresovaný. Navíc se ti pak začne zahrabávat do substrátu. Takhle aspoň víš, že je v domečku. Jsem pro simulaci přirozených podmínek a úkryt přirozený je.
Lépe bych to sám nenapsal, také jsem pro možnost úkrytu. Časem zjistíš, že už není úkryt třeba (had bude věčně vylezlý) a pak ho můžeš dát pryč a nebo taky nemusíš, protože občas má i zvyklý had chuť si někam zalézt.