Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe gutata

Zdravím,
zajímalo by mě, od jaké délky můžu gutě dávat potkaní holata. Má asi 45 cm a na jedno krmení padnou i tři myší holata.
Taky úplně nevím, jak rychle poroste.(Za jak dlouho bude mít třeba metr?)
Předem díky za odpovědí.

Jo a mám ještě jeden dotaz ohledně tohohle hádka: Nevím proč, ale pořád má potřebu se přes den někam schovávat. Mám ho zatím v akvárku 95x25x45, topím bodovou 40W žárovkou, žere jak drak, ale pořád ho musím hledat v nejakých úkrytech. Co s tím? Někde jsem četl, že by had neměl mít možnost úkrytu, aby celé terárium vnímal jako svůj úkryt. Je na tom něco pravdy?

Jestli jde o ty mláďata, pak bych úkryt úkryt nechala. Daimon mluvil o velkých škrtičích, tam se jedná o jinou situaci. Rostou rychle a bývají odmala dost sebevědomý. Nemají tolik obav že je něco sežere jako menší druhy hadů. Za sebe bych dala možnost úkrytu každýmu hadovi. Velkým škrtičům bych dala možnost vlézt si pod polici, menším cokoli co je nízko nad nimi a aspoň částečně jim to tvoří zdi. Může to být kůra, kus květináče, cokoli. Neriskovala bych, že mi háďě přestane žrát jen proto, že je bez úkrytu vystresovaný. Navíc se ti pak začne zahrabávat do substrátu. Takhle aspoň víš, že je v domečku. Jsem pro simulaci přirozených podmínek a úkryt přirozený je.