Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bohové a démoni -2

Viděli jste v pátek tento dokument a na jakou velikost odhadujete kobru kterou tam ocumlávala ta Barmanka (nebo Barmka?)? A je vůbec normální a reálné, že přijde kamsi do hor k posvátné jeskyni, začne tam poskakovat a tan had vyleze jak naaranžovanej?

Jo. Já ten dokument taky viděl. Jestli se jednalo o hada který byl vypuzen opravdu ze svého přírodního přirozeného úkrytu - nevím. Taky o tom pochybuji, ale jinak tyhle vystoupení v Barmě jsou opravdu pro turisty předváděny.Tady jde ale o předem nachytané královské kobry, a celá šou je předváděna na podium.Práce s královskýma kobrama je ale, i u těchto tradičních lovců jedovatých hadů uctívána. Mám o tom natočeno několik videofilmů.
Co mi ale na šou Irulů (kmen který patří mezi tradiční indickými fakíry ke známým lovcům a předvaděčům hadů) zaráží; je, že při odchytu jedovatých hadů v přírodě mají větší strach (nebo alespoň respekt) ze zmijovitých hadů (hlavně V.russelli) než z kober (tady mám na mysli klasické kobry - rod Naja). Ophiophagus hannah je samosebou něco jinýho. Mám v jednom dokumentu, jak se i děti tohoto kmene zaučují k odchytu a manipulaci běžných kober rodu Naja, ale odchyt V.russelli je těmito fakíry považován pro tyto děti (maximálně cca 10 let) za nebezpečný:x:. Chápu, že nasr... russellka není žádná legrace, že by ale manipulace s kobrou Naja byla snadnější, a hlavně bezpečnější - se mi moc nezdá.

Neznám chování kober, natož O.hannah, ale očekával bych, že poleze spíš dovnitř do jeskyně než se předvádět před kameru. Taky mě překvapilo že ten had byl v určitém čase na určitém místě a ještě takovej macek - pokud ta Barmanka měla alespoň 150cm tak kobra musela mít hóóódně pře 3m, na druhou stranu mi to nepřipadalo nikterak nahraný - jednalo se o archivní záběry z roku 1935 a pravděpodobně dost vzdáleném místě od vesnice.

Myslím si, že pokud by mělo jít o to zastihnout ji v určitým čase na určitým místě; pak pokud by šlo o samici chránící svoje hnízdo se snůškou vajec, to nemusí být až tak nereálný.Samice po období inkubace vajec snůšku neopouští (alespoň dle některých zdrojů informací).