Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pleseň v inkubátore

Blíži sa jar, obdobie znášok a tak vás chcem poprosit o vaše skúsenosti, ale hlavne o tipy, triky a návody ako sa zbavit plesne na vajciach. Zaujíma ma hlavne zákerná čierna pleseň:-(

Na dobrých vejcích se při vhodných podmínkách plíseň v 99,9% neudělá a špatný nezachrání nic. Dá se použít slabý roztok hypermanganu nebo framykoinový zásyp. Ale člověk většinou jen marní čas na záchranu neoplozených nebo již mrtvých vajec. Nejvíc se mi osvědčilo taková zaplísněná vejce vyhodit;-)