Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradte

Achoj lidičky, potřebuju poradit: mám už druhým rokem leguana zelenýho,poslední dobou je ale takovej špatnej,pořád leží, pomalu ani nereaguje. Včera když jsem si ho vzala tak mu od pusy šla taková pěna. U vererinářky jsem už byla,ale pořád mi cpe nějaký antibiotika a nějak to ani nepomáhá. Neví někdo čím by to mohlo být? Prosím jestli někdo má nějakou radu nebo se s tímuž setkal napište. Díky předem

Leguán, který sám nežere, to zavání právě problémem s podmínkami. Podle Vás možná vyhovující, leč nežeroucí apatický leguán vypovídá o něčem jiném. Není lampička jako lampička. Pokud je rozměr 55 cm výška, tak to je žalostně málo. Má zdroj UV B? Jaké vitamíny?

Především: Ta veterinářka u který si byla se ti už při léčbě plazů někdy osvědčila? Ty antibiotika co nasadila byly nasazeny na základě čeho: Byly použity širokospektrý? A nebo udělala výtěry hlenů z tlamy, které zaslala na bakterku kde udělali i test rezistence? Dle toho jak to popisuješ, to chápu tak, že ony hleny (pěna) u tlamy, mohou nasvědčovat na nějakou bakteriologickou infekci, a antibiotika která nasadila nezabrala.Né každý veterinář má s plazy dostatečné zkušenosti.Proto doporučuji každému chovateli mít ve svém okolí přehled o veterinářích, kteří v případě potřeby budou umět pomoci.