Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská

Dobrý den, před měsícem jsem na burze v HK. koupil asi půl roční krajtu královskou.Vůbec nepříjimá potravu.Tím to se chci zeptat a poradit, jestli je to normální.Známý chovatel mi poradil ať ji několikrát násilně nakrmím. Předem děkuji za odpověď Lalák

Přesně tak. Napsáno toho bylo mraky. Ale lidi prostě nejsou schopni si něco vyhledat,nebo se optat ohledně chovu regiusek. Odmítáním potravy jsou vyhlášené,rádi hladovkaří a zvláště pak kvůli stresu (převoz, nové teritorium atd.) Násilné krmení nech být. Dej jim čas. Násilí by mělo být podstoupeno jen v případě poslední možnosti - až když had ubývá rapidně na váze. Zkoušej a nestresuj se,když nebude chtít. Hlídej ji váhu. Násilí až když bude ztrácet. Nám nežrala první regiuska půl roku po ubytování v novém. Teď jedna samice nepřijímá už přes 3 měsíce. Jsou tím prostě známé. Dokonce si i vybírají druh potravy. Prý snad někdy i barvu,ale to jsme ještě neověřili.

Ahoj,já u mých krajt střídám období vlhka a sucha.V říjnu začíná období sucha,rosim jednou týdně a krajty samy od sebe přestanou žrát a začínají až v dubnu,kdy začnu rosit denně.Takže opravdu nežerou 6-7 měsíců bez úbytku na váze.Jakmile začnou žrát,tak baštěj jakékoliv hlodavce.:))

Střídání ročních období dělám každý rok a musím říct ,že to hadům velice prospívá.Ze začátku jsem mněl problémy z krmením,jako většina lidí co sem píše.Od doby co dodržuji období sucha a deštů,žerou hadi bez problémů.V listopadu a prosinci samec neustále proháněl samici,potom se samice tak týden pořád vyhřívala pod žárovkou,tak jsem doufal.No a zase nic:-D

Jen otázka ohledně těch obdobích sucha a dešťů, je to vhodne u všech hadů nebo jen u nějakých druhů? A pokuď jen u nějakých tak jakých? Moc se v tom nevyznám a myslim že v predchozích diskuzich nic o tomto konkretne neni. Kdyztak dekuju predem ze odpoved.