Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská

Dobrý den, před měsícem jsem na burze v HK. koupil asi půl roční krajtu královskou.Vůbec nepříjimá potravu.Tím to se chci zeptat a poradit, jestli je to normální.Známý chovatel mi poradil ať ji několikrát násilně nakrmím. Předem děkuji za odpověď Lalák

Ahoj,já u mých krajt střídám období vlhka a sucha.V říjnu začíná období sucha,rosim jednou týdně a krajty samy od sebe přestanou žrát a začínají až v dubnu,kdy začnu rosit denně.Takže opravdu nežerou 6-7 měsíců bez úbytku na váze.Jakmile začnou žrát,tak baštěj jakékoliv hlodavce.:))

Střídání ročních období dělám každý rok a musím říct ,že to hadům velice prospívá.Ze začátku jsem mněl problémy z krmením,jako většina lidí co sem píše.Od doby co dodržuji období sucha a deštů,žerou hadi bez problémů.V listopadu a prosinci samec neustále proháněl samici,potom se samice tak týden pořád vyhřívala pod žárovkou,tak jsem doufal.No a zase nic:-D

Jen otázka ohledně těch obdobích sucha a dešťů, je to vhodne u všech hadů nebo jen u nějakých druhů? A pokuď jen u nějakých tak jakých? Moc se v tom nevyznám a myslim že v predchozích diskuzich nic o tomto konkretne neni. Kdyztak dekuju predem ze odpoved.