Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diadophis punctatus

Ahoj. Prosím poraďte mi někdo jak chovat(hl. nároky na teplotu, vlhkost, krmení, a rozměry a vybavení teraria) diadophis punctatus. Díky

Teploty ne moc vysoké, denní teploty by neměly přesahovat 26 - 27 st., noční teploty stačí 18 až 22 st., tento hádek žije skrytě a je aktivní za soumraku a v noci, přes den se schovává v trouchnivých kmenech, pařezech a pod. Potřebuje mírně vlhký substrát, nejlépe lesní hrabanku s kousky kůry a trouchnivých dřev. Měl by také zimovat, délka a teploty se liší podle geografického původu od 2 do 4 měsíců při 6 až 15 st. neboť se vyskytuje od jv. Kanady až do sev. Mexika. Jelikož dorůstá pouze okolo 40 cm (max. 76 cm) stačí malé terárium, cca 40 až 50 x 30 x 30 cm (dxšxv). Jako potrava mu slouží žížaly, červi, hmyz, drobní obojživelníci a jejich larvy, výjimečně i drobní plazi. Potravní spektrum se zřejmě liší podle oblasti výskytu.