Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Salmon boa

Ahoj všem.

Nemáte někdo prosím představu, na kolik je ceněn průměrný salmon (třeba dvouměsíční mládě) a jaké délky taková zvířata dorůstají? Případně jakým křížením se salmon dosáhne?

Salmoni dorůstají stejně jako "mixáci" okolo 2 až 3 m, cena se pohybuje od řekněme takových 300 euro u nepříliš výrazného zbarvení až třeba do 1500 euro u krásně zbarvených supersalmonů (homozygotní jedinec), průměrné ceny jsou okolo 500 až 600 euro. Ceny se budou zřejmě s přibývajícími odchovy postupně snižovat. Jediný způsob získání salmona je použít jako jednoho nebo oba rodiče salmona. Jedná se o hypomelanizmus, který je u pravých salmonů (linie původem od Richie Ihle s USA) kodominantní, což znamená, že spojením salmona (heterozygotního) s normálně zbarveným jedincem získáte cca polovinu salmonů (opět heterozygotů) a polovinu normálních mláďat, která nenesou žádné další vlohy pro hypomelanizmus, pokud křížíte dva heterozygotní salmony, získáte 3/4 salmonů u nichž bude 33% šance, že se jedná o supersalmona a 1/4 normálních mláďat. Když bude jeden rodič supersalmon a druhý salmon budou hypomelanická všechna mláďata a je 50% pravděpodobnost, že získáte supersalmona. Supersalmon x normál = salmon. A samozřejmě ze dvou supersalmonů vzejdou samí supersalmoni.