Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční - plachost

máme doma asi tak 8 měsíců starého gekončíka a zdá se mi strašně plachý. přes den vůbec nevyleze, jen v noci, když je tma. což se mi zdá zvláštní, vzhledem k tomu, že gekončíci (rodiče toho našeho), které mají známí, přes den chodí po terárku nebo se vyhřívají pod žárovkou. myslíte, že je to tím, že je to vlastně ještě mládě?

Gekončík noční, není ti něco nápadného na druhovém jménu;-)Bingo, ano má noční aktivitu. Zvlášť mladí jedinci ji dodržují, starší už jsou trochu otrkanější a vylézají i přes den, hlavně když jsou zvyklí na krmení přes den a když jsou pak hladoví, tak prolézají terárko i ve dne.